Hokej v číslech: Kdo z Kadaně by pro ostatní mohl být dobrou posilou?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Hráčský trh byl donedávna přebraný – prvoligové kluby v podstatě neměly kde brát nové posily. Po odstoupení Kadaně z Chance ligy na něj ale přibylo několik zajímavých jmen.

Richard BĚHULA (G, 21 let)
V loňské sezoně se navzdory týmovému trápení dostal v úspěšnosti zákroků nad 89 procent, letos se k této hranici opět blíží (88,90 %). Přitom to měl za kadaňskou defenzivou strašně těžké. V jednadvaceti letech má stále potenciál, jenže většina prvoligových klubů už má pozici v brankovišti vyřešenou. Mohl by se nicméně hodit třeba Kolínu nebo Litoměřicím.

Luka ZORKO (O, 24 let)
Má asi nejzajímavější hokejový životopis ze všech kadaňských hráčů. V Alpské hokejové lize dlouhodobě patřil k nejvýraznějším obráncům a dotáhl to až do slovinské reprezentace. Hlavně v začátku letošní sezony držel i Kadaň. Jeho bilance +/- (-18) je sice nejhorší v Chance lize, ale tahle statistika není individuální, je týmová. Zorko ji má takto nízkou zejména proto, že na ledě trávil nejvyšší čas ze všech Trhačů – přes 22 minut za zápas. Urostlý Slovinec je hodně aktivní směrem dopředu, víckrát než on vypálil v Kadani jen útočník David Routa. Zorko také zvládne zblokovat spoustu střel a je disciplinovaný (vyloučený byl dosud pouze jednou). Komu by se tedy hodil po odchodu z Kadaně? Do Šumperka by ho mohl zlákat krajan Rok Macuh, Draci však přivedli jiného urostlého beka Tomáše Dajčara. Zorko by ale třeba zvládl i štaci v předních týmech v Chance lize: například v Jihlavě, kam ovšem podle informací hokej.cz míří jeho parťák z Kadaně Daniel Kabelka.

David ROUTA (Ú, 19 let)
Routa patří Kladnu, za které letos odehrál dva extraligové zápasy. A Rytíři spolupracují s Litoměřicemi – že by tohle byla nová Routova adresa? Stadion bude potřebovat posily vzhledem k tomu, že v prosinci s ohledem na juniorské mistrovství světa může dočasně přijít o několik hráčů. Routa byl nejproduktivnějším hokejistou Trhačů: v osmnácti zápasech získal jedenáct bodů. Na prvním místě v klubových statistikách je i v počtu střel na branku (36), počtu střeleckých pokusů (61) i počtu střel ze slotu (23).

Shane HEFFERNAN (Ú, 34 let)
Spolu s bratrem Kylem byli nejlepšími hráči v jinak trápícím se týmu. Oba se ale ve druhé půlce října vrátili do vlasti. Nevrátí se později přece jen do Česka? V Chance lize si stihli udělat velmi dobré jméno. Třeba na Lapači mají dodnes před očima jejich parádní individuální akce. Shane Heffernan byl v Kadani při hře 5 na 5 u osmi vstřelených a jen u třinácti inkasovaných branek. To je na poměry Trhačů, kteří prohráli všechna utkání, výborné číslo. V rovnovážném stavu byl také nejproduktivnějším hráčem Severočechů: se sedmi body z jedenácti utkání.

Tomáš BERNAT (Ú, 20 let)
Bernat je s pěti góly nejlepším střelcem Trhačů, hned čtyřikrát skóroval při hře pět na pět. Na štaci v Kadani by paradoxně mohl v budoucnu vzpomínat v dobrém: dostával spoustu prostoru (okolo devatenácti minut za zápas) a hodně se toho mohl přiučit od stratéga Vladimíra Růžičky. Kde tyhle zkušenosti zužitkuje? Zřejmé je, že se bude muset spokojit s méně výraznou rolí, než jakou měl u Trhačů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz