Hokej v číslech: Kdo dává nejvíc gólů v přepočtu na 60 minut?

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

I po přepočtu vstřelených branek na hodinu hry zůstávají na čele šumperský Lukáš Žálčík (na fotce) s litoměřickým Rikem Sihvonenem. Pár překvapivých jmen ale v TOP 10 je.

Týden hokeje 2022

1. Lukáš ŽÁLČÍK (Draci Pars Šumperk)
Dvakrát mu těsně unikla koruna pro krále střelců, letos už by to Žálčíkovi mohlo vyjít. Velká škoda, že vinou zranění/nemoci přišel o sedm utkání. 

Zápasy: 17
Góly: 18
Góly za 60 minut: 3,05 G/60

2. Riku SIHVONEN (HC Stadion Litoměřice)
Hlavní Žálčíkův vyzyvatel ve střelecké tabulce. Sihvonen v posledních třech zápasech vyšel naprázdno, aktuálně je tedy v počtu branek druhý. Druhý je také v gólech za 60 minut. Sihvonen je nebezpečný hlavně v předbrankovém prostoru.

Zápasy: 21
Góly: 17
Góly za 60 minut: 2,70 G/60

3. Tomáš KNOTEK (HC Slavia Praha)
Lídr kanadského bodování už vyhlíží návrat Petra Kafky, který by okolo Nového roku mohl být zpátky v sestavě. I bez něj je Knotek velmi produktivní, když ale hrají spolu, předvádějí ještě impozantnější věci.

Zápasy: 21
Góly: 13
Góly za 60 minut: 2,04 G/60

4. Petr MRÁZEK (LHK Jestřábi Prostějov)
Po reprezentační přestávce se trochu hledá, třikrát v řadě neskóroval. Do konce základní části je ale ještě dost času, pořád může zabojovat o korunu pro krále střelců. Důležité navíc je, že tentokrát se Jestřábům daří z týmového hlediska. V minulosti jejich hráči sice vládli individuálním statistikám, výsledky ale až tak slavné nebyly.

Zápasy: 20
Góly: 11
Góly za 60 minut: 1,99 G/60

5. David BŘEZINA (VHK ROBE Vsetín)
Jeho ice time se pohybuje jen okolo třinácti minut, přesto z jeho spoluhráčů víckrát skóroval pouze Luboš Rob. Březina má dlouhodobě skvělé analytické statistiky – dokáže být opravdu mimořádně efektivní.

Zápasy: 18
Góly: 8
Góly za 60 minut: 1,98 G/60

6. Ladislav BITTNER (SK Horácká Slavia Třebíč)
Obhájce koruny pro krále střelců se do toho zase dostává: za posledních sedm zápasů dal sedm gólů. Letos to ale v Třebíči není jen o něm...

Zápasy: 22
Góly: 12
Góly za 60 minut: 1,97 G/60

7. Filip SEMAN (HC Dukla Jihlava)
Všude dobře, v Jihlavě nejlépe. Seman po nevýrazné sezoně opět září a se sedmi góly je druhým nejlepším střelcem v přesilovkách. Velký podíl na tom má nahrávač Tomáš Čachotský, Seman nicméně díky bohatým zkušenostem ví, jak se nabídnout.

Zápasy: 21
Góly: 10
Góly za 60 minut: 1,94 G/60

8. Luboš ROB (VHK ROBE Vsetín)
Nejenže dává spoustu gólů a sbírá spoustu bodů, navíc vládne prvoligové statistice +/-. V rovnovážném stavu byl u 24 vstřelených branek a jen u šesti inkasovaných!

Zápasy: 17
Góly: 9
Góly za 60 minut: 1,88 G/60

9. Martin DOČEKAL (SK Horácká Slavia Třebíč)
Dominantní hráč, jehož přítomnost na ledě je znát ve skoro každém střídání. Třebíčští fanoušci trnou, jak dlouho ještě zůstane. Dělá totiž ohromný rozdíl.

Zápasy: 14
Góly: 8
Góly za 60 minut: 1,85 G/60

10. Petr KRATOCHVÍL (Draci Pars Šumperk)
Největší překvapení v žebříčku. Petr Kratochvíl se poprvé v kariéře přehoupl přes hranici deseti branek, stačilo mu přitom jen devatenáct zápasů. Tahle sezona může být v jeho kariéře zlomová.

Zápasy: 19
Góly: 10
Góly za 60 minut: 1,84 G/60

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz