Hokej v číslech: Eden se nezaplnil, Pala při chuti a tahoun Šagát

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Takhle rychlý konec série se nečekal – Slavia prosvištěla do semifinále WSM Ligy, aniž by s Přerovem ztratila jediný zápas.

Jágr Chance liga

HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov

(2:1pr., 2:1, 6:3, 3:1)

Střelec Krejčík
Tři ze třinácti branek Slavie dal útočník Lukáš Krejčík, přičemž dvě jeho trefy byly vítězné. Po dvou gólech zapsali Martin Kadlec, Marek Račuk a Martin Šagát.

Šagát trestal
Urostlý centr Martin Šagát zářil především v přesilovkách: dal v nich dva góly a přidal dvě asistence. Kromě toho byl skvělý na vhazování (60% úspěšnost).

Rozhodující lajna
Slavii táhla formace s Martinem Šagátem, Markem Račukem a Martinem Kadlecem – v rovnovážném stavu neinkasovala a sama dávala góly. Naopak útok s Lukášem Nedvídkem a Lukášem Krejčíkem skončil v minusu.

Slávistické opory v brance
Dominik Frodl kvůli nemoci zasáhl jen do jednoho zápasu (97,30 %), ve zbytku série ho ale skvěle zastoupil David Honzík (93,67 %).

Přerovští gólmani se v zeď neproměnili
Lukáš Klimeš odvedl v sérii solidní výkon, nakonec (kvůli debaklu ve třetím duelu) ale jeho úspěšnost zákroků spadla pod 90 procent. Na play off nebude s nadšením vzpomínat ani Juraj Šimboch: příležitost dostal ve čtvrtém zápase, po dvou gólech z pěti střel ale vystřídal.

Kanonýr od modré
Jediným hráčem Přerova, který v sérii dvakrát skóroval, byl obránce Radomír Pala. V součtu se základní částí dal v sezoně jedenáct gólů! Pro srovnání: v předchozích dvou ročnících se dohromady trefil čtyřikrát.

Novotný z ledu neslezl
Slávističtí trenéři dopřáli nejvíc času na ledě obránci Jindřichu Barákovi (22:09). Přerov se stejně jako v základní části spoléhal hlavně na Martina Novotného (24:06).

Jan Novák v diskuzi s Tomášem Sýkorou.

Jan Novák v diskuzi s Tomášem Sýkorou. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Srdcař Ondráček
Že je Martin Ondráček bojovník, se ví – potvrdil to i ve čtvrtfinále, v němž zblokoval sedm střel. Z přerovských hráčů skočil do nejvíce ran Lukáš Chmelíř (6).

Přerovské "přesilovky"
Zubři doplatili především na mizerné přesilovky – využili jedinou početní výhodu z osmnácti. To Slavia byla mnohem efektivnější – gólem potrestala pět přerovských vyloučení. V základní části přitom měly oba týmy srovnatelnou úspěšnost.

Eden se nezaplnil
Zatímco do Přerova dorazilo 4 731 diváků, Eden navštívilo v úvodních dvou zápasech play off pouze 1 448 fanoušků (tj. 724 na zápas).

Přerovští fanoušci v zápase se Slavií.

Přerovští fanoušci v zápase se Slavií. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Ostřelovač Šlahař
Kdo vyslal během dosavadního průběhu WSM Ligy nejvíc střel na branku? Přerovský Jakub Šlahař – hned 16 (z toho jedna rána našla svůj cíl).

Bratrský souboj měl hořkou pachuť
Příběhem série byl střet bratrů Jiřího a Tomáše Doležala. Jenže druhý jmenovaný kvůli zranění naskočil jen do jednoho zápasu. Oba sourozenci každopádně zaznamenali po jedné asistenci.

Plášci bez bodu
Karel Plášek starší ani jeho syn Karel (naskočil kvůli nemoci jen do dvou zápasů) se proti Slavii neprosadili a kanadský bod do statistik nezapsali.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz