Hokej v číslech: Doležal nebo Mueller. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Po menší pauze se opět vracíme s rubrikou TOP 5 hráčů týdne. Přes Vánoce jsme vám přinesli menší shrnutí nejlepších hráčů dosavadní sezony na jednotlivých postech, proto jsme se rozhodli tuto rubriku tehdy vynechat. Abychom to dohnali, tento týden prodloužíme o pár dní. Kdo byli nejlepšími hráči řečí čísel mezi 25. prosincem až 3. lednem?

O Kapku lepší hokej

Zdeněk Doležal (Ú, Madeta Motor České Budějovice)

Velmi podařené dny má za sebou Zdeněk Doležal, útočník Českých Budějovic, který ve čtyřech duelech nastřádal hned 5 gólů, ke kterým přidal dvě asistence, obě primární. Celkově s ním na ledě Motor své soupeře přehrával, když vykazoval hodnotu 62 % v poměru střeleckých pokusů a vstřelil hned deset branek, přičemž inkasoval pouze pět.

Jan Mandát (Ú, HC Dynamo Pardubice)

Nedávno podepsal s Dynamem novou smlouvu, nyní si vysloužil také místo mezi pěticí nejlepších hráčů za uplynulé období. Mandát ve čtyřech utkáních zaznamenal stejný počet branek a přidal dvě nahrávky. Hned třináct z jeho sedmnácti střeleckých pokusů bylo ze slotu. Pardubice s ním na ledě pak vstřelily deset branek a sedm inkasovaly.

Peter Mueller (Ú, HC Kometa Brno)

Brněnská hvězda opět potvrdila, proč patří mezi nejlepší hráče v naší nejvyšší soutěži. Peter Mueller nasbíral hned 9 bodů (5+4) ve čtyřech utkáních. Kometa s Muellerem na ledě ostatní doslova válcovala. Převaha 76,2 % v poměru vyslaných střeleckých pokusů ze slotu není opravdu malá. Projevilo se to i v samostatných brankách, když Brno jich s Muellerem na ledě vsítilo 10 a inkasovalo pouze jednou!

Pavel Pýcha (O, Madeta Motor České Budějovice)

Další zástupce Motoru. Zdeňka Doležala v našem výběru doplňuje zadák Pavel Pýcha, který si vedl výborně především do ofenzívy. Zaznamenal hned sedm bodů (3+4), přičemž jako bek připravil svým spoluhráčům hned 20 střel a sám třináctkrát úspěšně vstoupil do ofenzivní zóny kluziště.

Karel Vejmelka (B, HC Kometa Brno)

Čtyři výše uvedené hokejisty v tomto díle doplní brankář Karel Vejmelka z Brna. Ten hned ve dvou utkáních ze tří nepustil za svá záda jediný puk, pochytil hned 6,11 branek více oproti průměrnému brankáři extraligy za dané období, a výrazně se tak zasloužil o vítězství Komety proti Karlovým Varům a Vítkovicím.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz