Hokej v číslech: Díky čemu (a komu) překvapuje Ústí nad Labem?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústí nad Labem je na dobré cestě, aby se po třech hodně špatných sezonách vrátilo do play off. V tabulce pod sebou aktuálně nechává i Havířov nebo Frýdek-Místek.

O Kapku lepší hokej

NEČEKANÁ JEDNIČKA. Nejde začít jinak než dvacetiletým brankářem Petrem Hamalčíkem. Pomineme-li Ondřeje Kacetla, který už chytá v extralize za Třinec, má nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech prvoligových gólmanů právě on – chytí hned 92,50 % soupeřových střel. S 2,30 inkasovanými góly na zápas je v Chance lize třetí, a to hraje za tým z dolní poloviny tabulky! Poměr výher (7) a proher (8) je také slušný. V předešlých dvou sezonách přitom Hamalčíkovy výkony podobně nečekanému a raketovému vzestupu nenasvědčovaly.

TRÁVNÍČEK JE I PRODUKTIVNÍ. Už před sezonou bylo zřejmé, že bude Michal Trávníček hodně užitečný a bude týmovým lídrem. Mohly ale panovat obavy, zda týmu pomůže i svou produktivitou. Pomáhá... A jak! V kanadském bodování Chance ligy je dvacátý: po 29 zápasech má ve statistikách už dvanáct branek a patnáct asistencí.

VRDLOVCŮV NÁVRAT. Na Slavii ztratil výsadní postavení, a tak se Daniel Vrdlovec na podzim rozhodl vrátit do Ústí nad Labem. Od té doby – za 22 utkání – stihl získat osmnáct bodů.

STŘELEC SEVERA. Jiří Severa dlouhodobě ukazuje, že v první lize patří k nadprůměru. Letos pomohl Slovanu už čtyřmi vítěznými góly.

DRTINŮV PŘÍCHOD SE POVEDL. Po trošku rozpačité sezoně na Lapači se Jiří Drtina dokázal v Ústí nad Labem opět zhostit role tahouna. S šesti body je nejproduktivnějším hráčem Slovanu v přesilovkách, navíc je užitečný i směrem dozadu (o čemž svědčí jeho +6 bodů v kolonce +/-). S ice timem 21:44 je nejvytíženějším hráčem Severočechů. Navíc zblokoval hned 38 soupeřových střel (3. místo v lize). Zároveň je – ač obránce – vůbec nejpilnějším střelcem v týmu. 

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

SOLIDNÍ DEFENZIVA. V minulé sezoně dostávalo Ústí nad Labem 4,03 gólu na zápas. Letos? Jen 3,00. 

DOBRÁ OSLABENÍ. Zatímco v přesilovkách se Slovanu nedaří, v oslabení už to tak špatné není. S úspěšností 82,95 % je sedmý v lize. Nejvytíženějšími hráči na oslabení jsou veteráni Jiří Drtina s Michalem Trávníčkem.

DISCIPLINOVANOST. Ústí nad Labem je třetím nejméně trestaným týmem v soutěži (284 TM).

NEHOŘÍ NA BULY. Centři Slovanu vyhrají 50,16 % vhazování. Je to průměrná hodnota, ale důležité je, že v této činnosti Ústí vyloženě nepropadá. Skvělou úspěšnost má především čahoun Anatolij Protasenja (55,84 %).

PRVNÍ GÓL Z KAPSY NEVYHÁNÍ. Ústí nad Labem letos vyhrálo čtrnáct utkání. V jedenácti z nich dalo první gól v zápase. Jakmile se tedy Slovan dostane do vedení jako první, většinou vyhraje.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz