Hokej v číslech: 17 zápasů, 16 výher. Čím Marek Laš nastartoval Třebíč?

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Přestože bylo znát, že Marek Laš po dlouhém zranění není v takové kondici a zdravotní pohodě jako dřív, jeho návrat byl pro Třebíč jedním ze spouštěčů úchvatné stíhací jízdy za play off.

partneři českého hokeje

Laš přišel do Třebíče z Olomouce 11. ledna. Od té doby stihl v Chance lize sedmnáct utkání. No a výsledek? Pomohl Třebíči k šestnácti výhrám, včetně dvou úspěšných zápasů v předkole proti pražské Slavii.

Nebylo to zdaleka jen o Lašovi, skvělou formu měli v závěru sezony brankář Pavel Jekel, obránce Šimon Szathmáry nebo útočník Matěj Psota...

Statistiky třiatřicetiletého křídelníka ale byly také ohromující. Nejprve se podíváme na ty základní – v sedmnácti utkáních dal sedm gólů a na devět přihrál. V kolonce +/- se pak dostal na +15! A na to, že jde o útočníka, měl obrovský ice time (21:56). Byl tedy jasnou volbou pro přesilovky i oslabení.

Teď se mrkněme na jeho statistiky přepočtené na šedesát minut hry ↓

Sbíral 2,92 bodu (lepší byl v Třebíči jen Matěj Psota).

Dával 1,28 gólu (nejlepší hodnota v týmu).

Asistoval u 1,64 branky (opět byl efektivnější jen Psota).

A v počtu primárních bodů (2,19 P1/60) byl třetí za Psotou a Ladislavem Bittnerem.

Takže jeho přínos směrem do útoku už máme podložený i čísly. Marek Laš je ale typické two-way křídlo, pro tým je ohromně přínosný i v obranné třetině.

Už jsme zmínili jeho úchvatnou statistiku +/-. Pojďme si to ale říct konkrétně: Laš byl při hře 5 na 5 u osmnácti vstřelených a jen u tří inkasovaných branek! 

Za 60 minut hry, kdy byl na ledě, dala Třebíč 4,53 gólu a sama inkasovala jen 0,75x. Právě v počtu obdržených branek měl Laš nejlepší hodnoty v celé Chance lize.

Je to sice zkreslené menším počtem startů a hlavně slabší skupinou, ve které Horácká Slavia strávila druhou půlku sezony, nicméně přínos Marka Laše spočívá na obou stranách kluziště.

Přestože měl z třebíčských útočníků nejtěžší starty (střídání začínal většinou v obranném pásmu), Třebíč s Lašem na ledě svého soupeře výrazně přestřílela (58,13% Corsi pro).

Letos stráví v Horácké Slavii celou sezonu. Je jasné, že bude patřit k největším osobnostem Chance ligy a k jejím nejvšestrannějším útočníkům.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz