Hodonín oznámil první jména v kádru. Šéfka Gajošová spoléhá na patrioty

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

29. června 21:17

Pavel Mandát

Drtiči z Hodonína oznámili první jména, která budou na jihu Moravy působit v příštím druholigovém ročníku. Vesměs jde o hokejisty s hodonínskou historií a vztahem ke klubu.

partneři českého hokeje

Přesně tohle je totiž cíl místního vedení. V Hodoníně chtějí spoléhat na osvědčená jména, u kterých vědí, že na ledě nechají všechno.

Jedním takovým je obránce Martin Miklík. Osmadvacetiletý hokejista působí na Slovácku nepřetržitě od sezony 2016/2017, za tu dobu se zde vyprofiloval v hlavní opěrný bod defenzivy. O tom nejlépe vypovídá loňský ročník, v němž si Miklík coby obránce připsal úctyhodných 27 kanadských bodů.

Další tři podpisy patří útočníkům. Jmenovitě jde o Matěje Charváta, Davida Janáse, potažmo Erika Hložánka. Také oni už mají bohaté zkušenosti s tím, jaké to je oblékat dres Hodonína. Patří totiž k tamním stálicím.

Jsou to hráči, kteří možná dříve nedostávali tolik prostoru, avšak teď by jejich role měla růst. Jde o přirozený vývoj, kterým si prochází každý sportovní tým. Bude zajímavé sledovat, jak si s tíhou větší odpovědnosti poradí.

„Chceme dál stavět na hráčích se vztahem nejen ke klubu, ale i k celému regionu."

„Jsem moc ráda že kluci budou u nás dál pokračovat. Chceme dál stavět na odchovancích a hráčích se vztahem nejen ke klubu, ale k celému regionu,“ říká předsedkyně Drtičů Jana Gajošová.

Ta zároveň potvrdila že společně s hlavním trenérem Tiborem Janásem usilovně pracuje na dalších jménech, která letos budou tvořit kádr slováckého celku. Jejich oznámení by prý mělo přijít velmi brzy. Spekuluje se například o návratu slovenského snajpra Michala Romančíka.

Hodonín už také zná program svých přípravných zápasů. Svěřenci Tibora Janáse a Stanislava Balána jich sehrají celkem sedm. Dvakrát vyzvou nováčka z Velkého Meziříčí, Trnavu a Uherský Ostroh, jednou se pak postaví Žďáru nad Sázavou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz