Hodonín, nebo Havlíčkův Brod? O licenci Kadaně se zajímal i Sokolov

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Kadaň s velkou pravděpodobností po dvaceti letech zmizí z prvoligové mapy. Tamní majitelé v současnosti intenzivně jednají o výměně soutěže s některým z druholigových týmů. „Důvodem jednání jsou finance,“ vysvětlovali v tiskovém prohlášení.

MS U20 2020

Jedním ze zájemců byl Sokolov, který působí ve třetí nejvyšší soutěži nepřetržitě od ročníku 1997-98. V letech 2014 a 2015 bojoval v kvalifikaci o návrat do první ligy, jenže neúspěšně. Nevyšlo to ani letos, kdy mu stopku už ve čtvrtfinále vystavila Žihadla.

„Finanční požadavky daleko přesáhly naše možnosti a reálné představy o nabídnuté ceně licence.“

Když to nešlo sportovní cestou, zkusilo to tamní vedení jinudy. „Zajímali jsme se o finanční nároky na odkup prvoligové licence od Kadaně, a to přímo na osobním setkání v Chomutově s vlastníky klubu a licence,“ potvrzuje Baník na svém klubovém webu.

Tahle možnost ale brzy padla. „Finanční požadavky daleko přesáhly naše možnosti a reálné představy o nabídnuté ceně licence. Z tohoto důvodu HC Baník Sokolov jednání o odkupu prvoligové licence ukončil,“ líčí tradiční účastník třetí nejvyšší soutěže.

O prvoligovou licenci se zajímají Hodonín a Havlíčkův Brod

O kadaňskou licenci se zajímají rovněž Hodonín a Havlíčkův Brod. Drtiči se už loni netajili ambicemi, že by v nejbližších letech rádi hráli první ligu. Bruslaři se o návrat pokoušejí, ale v posledních dvou sezonách jim postup těsně vyfoukly Vsetín a Poruba.

„Potvrzujeme i nadále náš zájem o vstup do WSM Ligy v nadcházející sezoně 2018-19, pokud některý z klubů nesplní podmínky přihlášení,“ prozrazuje pro hokej.cz nový generální manažer a zároveň hlavní trenér Havlíčkova Brodu Jiří Čelanský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz