Hlinka rozehnal sparťanské chmury: Je to úleva, bál jsem se blamáže!

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

8. března 2019, 22:09

Václav Jáchim

Loni prožil ve Spartě pořádně trpký konec, jenže jak ukázal další vývoj, Jaroslav Hlinka se dočkal neskutečného návratu. Dvaačtyřicetiletý útočník nedávno naskočil do sestavy a v klíčové bitvě o předkolo sestřelil dvěma góly Liberec. „Je to velká úleva, protože nepostoupit do play off, to by asi nebylo vůbec dobré," povídá upřímně.

Madeta Motor České Budějovice

Pražané věděli, že všechno mají ve svých rukách. Po úterní porážce s Kometou potřebovali minimálně bod, aby udrželi desítku a zahráli si play off. Liberci šlo pro změnu o Prezidentský pohár, klopýtnutí Sparty by pomohlo Litvínovu, který bojoval ve Vítkovicích.

Vítkovice? Kompaktní tým s výborným brankářem. Těžký soupeř

Ovšem žádné divoké scénáře ani horečné dostihy se nekonaly, Kruppův výběr totiž Bílé Tygry přemohl. Dvěma góly k tomu pomohl právě Hlinka, který v první třetině dvakrát využil přesilovku, otočil skóre a domácí nasměroval ke sladké výhře. Když po bitvě zaslechl, že je hlavním zachráncem sparťanské sezony, jenom zavrtěl hlavou: „Určitě bych to takhle nenazýval. Žádný spasitel! Hráli jsme výborně jako tým, byl to takový play off výkon. Vítězství jsme si zasloužili."

Hlinka měl zásadní podíl. Ačkoli je klubovou legendou a nejproduktivnějším sparťanem všech dob, nevyhne se placení do týmové kasy. „Nevím, něco asi bude," usměje se. "Ale já se nechci bavit o nějakých svých gólech. Jsem samozřejmě rád, že jsem tomu pomohl. Dneska jsem tam viděl tým a to je pro nás hodně důležité," zdůrazní.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta se v základní části hodně natrápila. Hlavně před svým publikem kolikrát předváděla mizérii, ovšem to podstatné stihla a je v play off. „V předkole bychom měli předvádět to, co jsme ukázali proti Liberci. Pak se nebudeme muset za nic stydět. Čekají nás Vítkovice, hodně těžký soupeř. Mají výborné mužstvo. Já o tom sice moc mluvit nemůžu, v sezoně jsem proti nim nehrál a jen je viděl z tribuny. Ale jde o kompaktní  tým s výborným brankářem, nečeká nás vůbec nic snadného," varuje.

Už víceméně od Vánoc jsem byl smířený, že pro mě kariéra končí

Bitva s Libercem se sparťanům povedla, byť to možná leckdo nečekal. A Hlinkův příspěvek jakbysmet. „Je to příjemné, to je jasné," povídá. „Pro mě super pocit, že jsem tomu opravdu pomohl. Že tady nejsem do počtu, mám jmenovku na zádech a jen se tu někde motám." Před nějakými dvěma měsíci by ho nic podobného nenapadlo. „To ne, určitě ne! Už víceméně od Vánoc jsem byl smířený s tím, že pro mě kariéra končí. Pak jsem se dohodl s Vrchlabím, kde jsme byli domluveni, že jim pomůžu. Ale návrat do Sparty? Ten by mě nenapadl," potvrzuje.

Sestřih utkání HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec

Do kabiny, kde prožil tolik sezon, přinesl klid, zkušenosti a nadhled. Všechno tohle se před bitvou s Libercem hodilo, sparťanům šlo o všechno. „Musím říci, že jsem až tak nervózní nebyl. Ale na druhou stranu je jasné, že jsem se nechtěl loučit nějakou obrovskou blamáží. Kdybychom prohráli a nepostoupili, asi by to blamáž znamenalo," uznává.

Sparťané se soustředili na svůj výkon, ostatní výsledky Hlinka registroval až po druhé třetině. „Všiml jsem si, když nám to svítilo v kabině na obrazovce. Ve Vítkovicích to tehdy bylo tuším 1:1. A pak jsem to viděl ve třetí třetině na kostce, do konce zbývalo asi deset minut. Vítkovice o dost vedly, my také - tam to z nás definitivně spadlo," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz