Hlinka Gretzky Cup bez Malíka! Brankářský talent je zraněný

Foto: Karel Švec, Český hokej

31. července 2019, 10:46

Martin Voltr

Ještě před startem přípravného kempu v Břeclavi museli trenéři české reprezentace do 18 let udělat první změnu v nominaci na Hlinka Gretzky Cup. A zásadní: Na turnaj nepojede brankář Nick Malík.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Karel Beran musel Malíka kvůli zranění oželet už na červencové akci ve Švýcarsku, tehdy ale prognózy hovořily tak, že by měl gólman třinecké organizace první vrchol sezony stihnout. Nakonec je ale všechno jinak.

„Nickovo zranění se nedoléčilo tak rychle, jak jsme očekávali. V úterý večer jsme proto udělali změnu,“ potvrdil hokej.cz manažer týmu Petr Studnička.

Místo Malíka se do sestavy posunul z řad náhradníků Jakub Málek ze Vsetína. Až do letošního roku se přitom nezúčastnil žádného reprezentačního kempu, novou sezonu však začal s osmnáctkou a vyrazil také na velké soustředění gólmanů do Rokycan.

Zasloužil se o to výbornými výkony ve vsetínské juniorce, kterou společně s o tři roky starším Davidem Sachrem překvapivě dotáhli až do čtvrtfinále extraligy. Zároveň si připsal i první dva starty za A-tým v Chance lize.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Malíkovy zkušenosti každopádně mohou českému týmu chybět. Hlinka Gretzky Cupu se zúčastnil už loni, v Kanadě odchytal tři zápasy s úspěšností 87,5 procenta. Po přestupu z Vítkovic do Třince pravidelně nastupoval v brance prvoligového Frýdku-Místku, na konci sezony pak vychytal mistrovský titul juniorce Ocelářů.

V osmnáctce tak zůstává už jen jediný pamětník loňského ročníku prestižního turnaje – útočník Pavel Novák.

Co se týká brankářského postu, hlavním adeptem na post týmové jedničky je karlovarský Jan Bednář, v šanci ale doufají i Málek s libereckým Pavlem Čajanem. Situace před startem turnaje se vyjasní po sobotní generálce se Spojenými státy, na soupisku ale trenéři zapíšou všechny tři gólmany.

Nominace na Hlinka Gretzky Cup

Brankáři (3):
Jan Bednář (Karlovy Vary), Pavel Čajan (Liberec), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci (8):
Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci (13):
Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko).

Náhradníci:

Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Ondřej Dolíška (Vítkovice). Obránci: Filip Kovář (Liberec), Adam Nedelka (Pardubice), Jan Sedláček, Jan Holemý (oba Kometa Brno), Václav Svach (České Budějovice), Tadeáš Talafa (Zlín), Jakub Hamšík (Lidingö Vikings, Švédsko), Filip Staněk (Kladno), Tomáš Perička, Jakub Naar (oba Hradec Králové). Útočníci: Michal Klimo (Sparta Praha), Tomáš Labuzík (Slavia Praha), Daniel Ministr (Olomouc), Vojtěch Jiruš, Jan Cikhart (oba Liberec), Michal Rouha (Pardubice), Václav Adamec, Jan Slanina (oba Plzeň), Josef Koláček, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Erik Meluzín (Kometa Brno), Dominik Luža (Zlín), Nico Geidl (Třinec), Lukáš Stehlík (Litvínov), Martin Janda, Kryštof Lang, Jaroslav Kašpar (všichni Hradec Králové).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékaři: MUDr. Miroslav Budoš / MUDr. Jiří Dvořák
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustodi: Pavel Štechmüller a Jan Vejvoda

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz