Hlavu mezi ramena a dát do toho víc! velí Klepiš. Bartošák chválí Poděbrady

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Nutně potřebovali zabrat, aby z bodového konta vymazali nulu a také aspoň trošku našli ztracené sebevědomí. Hokejisté Mladé Boleslavi ještě šest minut před koncem třetí třetiny o gól vedli, jenž pak soupeř z Vítkovic zabral a skóre otočil. Bruslaři tím pádem zase vyšli naprázdno...

Plekanec TELH

Před startem sezony ve městě aut všichni věřili, že po předchozí bídné sezoně přijdou lepší časy. Zatím to neplatí. Na paniku je brzy, nicméně tři porážky bez bodového zisku jsou nepříjemné. "Co k tomu říci. Ze tří zápasů, které jsme zatím absolvovali, byl tenhle asi nejlepší. Ale hráli jsme jen 50 minut. Jak je vidět, nestačí to," lituje Jakub Klepiš.

Zkušený útočník byl proti Vítkovicím hodně vidět. Každý musel poznat, jak moc chce mizérii zlomit. V 16. minutě to vypadalo, že mistr světa 2010 předčasně dohrál, Klepiš totiž koupil ránu Pláňka ze strany do krku a dlouho ležel v bolestech na ledě. "To se stane. Byla to tečovaná střela, naštěstí budu mít jen nějaký otok. Nic vážného," mávne rukou.

Klepiš: Nejsme schopni to tam narvat. Chyba je v nás!

V 35. minutě Jakub Klepiš odčaroval boleslavské střelecké trápení, pohotově napálil za Bartošáka nahrávku od Musila a domácí věřili, že jsou na dobré cestě. Jenže omyl. Závěr je opět srazil do kolen. "Nedali jsme vyložené šance. Ve finální fázi jsme špatní, nedůrazní. Proto jsme prohráli." Spoustu pokusů pochytal Bartošák, Klepiš ovšem vidí hlavní problém na straně Bruslařů. "Nechci snižovat jeho kvality, ale my se v koncovce trápíme. Šance tam jsou, i vyložené. Jenže nejsme schopni to tam narvat. Chyba je v nás!"

Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose mají o čem přemýšlet. Kde je pohoda z přípravy? Jak je možné, že tým se zkušenými borci tak rychle ztratí herní sebevědomí? Proč v klíčových situacích najednou tolik nepřesností? "Chyby děláme, hlavně i v přesilovkách," souhlasí Klepiš. "Musíme se toho vyvarovat. Hlavu mezi ramena, kopnout se do zadku a dát do toho trošku víc než dosud," burcuje. Dvě domácí porážky v řadě jsou k vzteku. "Přitom jsme oba zápasy začali dobře, prvních deset minut jsme soupeře k ničemu nepustili .Ale pak jsme vždycky dostali góla a sesypali se... Moc si nedokážu vysvětlit, čím to je."

Naopak v kabině hráčů Vítkovic panovala pohoda. Rostislav Olesz se záhy začal shánět po informaci, jak hrál ostravský Baník se Zlínem. Také Patrik Bartošák měl dobrou náladu. "Chytalo se mi dobře, až na ten Klepišův gól. Tu střelu jsem trošku podcenil, připadala mi jako přihrávka. Puk mi podjel pod nohou, což si trošku vyčítám," přiznává.

Bartošák: Boleslav musela, hrála pokorný hokej. Vítězství je cenné

Ještě na začátku 55.minuty hosté prohrávali o gól, duel zvolna mířil do cílové rovinky. "Ale já věřil, že to zvládneme. Vždycky věřím! Na začátku třetí třetiny byla naše snaha ovlivněna tím, že jsme hráli tři oslabení za sebou. Parádně jsme to ubránili. Kluci pak skóre otočili a my vyhráli, To je skvělé," libuje si reprezentační brankář.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po skvělém závěru měli svěřenci trenérů Petra a Trnky pochopitelně velkou radost, ze tří duely sezony vytěžili maximum. "Vítězství je hodně cenné. Boleslav musela, hrála pokorný hokej. Na domácích šlo vidět, že chtějí první body. Ale houževnatostí a hokejovým umem jsme je nakonec přetlačili," kvituje.

Vítkovičtí tentokrát necestovali až v den zápasu. Minule je při přesunu do Pardubic potkaly dopravní komplikace, tentokrát tedy výprava přenocovala v Poděbradech. "Pomohlo nám to hodně. protože kdybychom jeli až v pátek, měli bychom v nohách pět nebo šest hodin v autobusu. Myslím, že na konci utkání by tam pak nebyla taková energie. Kdo ví, jestli bychom v posledních pěti minutách ty góly dali. Pro nás velká výhoda," uzavírá Bartošák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz