Hlaváč ukončil kariéru, zní z Letňan. Jak vypadá jejich obměněný kádr?

Foto: hcletci.cz

Také Letňany už tento týden zahájily ostrou část přípravy na novou sezonu. Po ledě se prohání několik nových tváří, neboť tamní kádr prošel očekávanou obměnou.

První změnu najdeme hned na brankářském postu. Ostříleného Miroslava Kopřivu doplní Jaroslav Brázdil, který naposledy působil ve Dvoře Králové. „Jde o zkvalitnění brankářské dvojice, zaujal nás v průběhu celé sezony i play off,“ líčí na klubovém webu kouč Jaroslav Nedvěd.

„Ivan se chce věnovat studiu na Univerzitě Karlově, což není slučitelné s profi hokejem.“

Zadní řady opustili Jan Hanuš, Michail Potěchin a Jan Zedek, naopak přicházejí Dominik Havelka z Tábora a hlavně Ivan Lytvynov. Ukrajinský rodák v Letňanech hokejově vyrostl, v sezoně 2017/18 si za ně zahrál také druhou ligu. Nyní se přes Finsko, České Budějovice, Havířov a Vrchlabí vrací.

„Chce se věnovat studiu na Univerzitě Karlově, což není slučitelné s profi hokejem. První volba jsme byli my, za což jsme rádi. Je to jeden z důvodů, proč naši práci děláme. Chceme, aby místní kluci měli kde hrát,“ pokyvuje Nedvěd.

„Mrzí nás to moc, Honza skončil z rodinných a zdravotních důvodů.“

Dres Letců už nebude v nové sezoně oblékat dvojnásobný mistr světa Jan Hlaváč, jenž se podle klubového webu rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru. „Mrzí nás to moc, Honza skončil z rodinných a zdravotních důvodů,“ říká Nedvěd ke konci 45letého útočníka, který v minulé sezoně pomohl Letcům 66 body (30+36).

Obránce Jan Zedek pro změnu dostal angažmá ve druhé slovenské lize. „Posunul se díky našemu angažmá výš, za což jsme rádi,“ pokračuje Nedvěd s tím, že z útočníků kromě Hlaváče skončili ještě Matěj Hasil, Jan Smola a Aleš Půlpán.

„Nebudeme se bránit po konci kempů Chance ligy ještě nějakého forvarda přivést.“

Naopak ofenzivu posílil Jiří Uhlík, který naposledy válel za Klatovy. „Produktivní ofenzivní hráč. Potřebujeme nahradit mezeru, která vznikla po Honzovi Hlaváčovi. Ale nebudeme se bránit po konci kempů Chance ligy ještě nějakého forvarda přivést,“ hlásí Nedvěd.

Prosadit se v letňanském kádru zkoušejí útočník Adam Stupka z Kralup nad Vltavou a Filip Patzelt z organizace Liberce. Zatímco první jmenovaný zatím v 19 letech nemá zkušenosti se seniorským hokejem, o rok starší slovenský bek loni odehrál 27 utkání Chance ligy za Benátky nad Jizerou. Naopak Zorana Fialu a Štěpána Turka testuje Slavia.

„Celkově bychom měli být silnějším mužstvem, a to hlavně díky nasbíraným zkušenostem z minulé sezony.“

Jak zatím Nedvěd vidí nově tvořící se kádr? „Obranu jsme posílili, ale ještě je čas na vyhodnocení. Celkově bychom měli být silnějším mužstvem, a to hlavně díky nasbíraným zkušenostem z minulé sezony. Letos to ale bude těžší a kvalitnější soutěž, v naší skupině není slabého soupeře. Cílem je play off,“ uzavírá Nedvěd.

Jeho svěřenci odstartovali sérii přípravných utkání hned v pátek 5. srpna proti Benátkám nad Jizerou, dalšími soupeři jim budou Tábor, Příbram, Most, Kobra Praha nebo Vrchlabí. Celkem Letci do startu soutěže odehrají deset střetnutí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz