Hlava sestřelil Gerháta, Nedomlel bušil do Jiránka. Jak dlouho si nezahrají?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Úvodní kolo play out se rozhodně nehrálo v rukavičkách. Rozhodčí rozdali v Mladé Boleslavi a v Chomutově celkem 128 trestných minut. Několik zákroků přistálo i na stole šéfa disciplinárky. Stopkou na dva soutěžní duely byl potrestán chomutovský Nicolas Hlava, boleslavský Richard Nedomlel si nezahraje dokonce čtyři utkání a navrch dostal pokutu.

Nový fanshop

Richardu Nedomlelovi se nelíbil čistý zákrok Tomáše Jiránka na Davida Němečka a jako hráč ze střídačky se zapojil do počínající šarvátky mezi Jiránkem a Klepišem. Důrazný boleslavský zadák shodil rukavice a několika údery pěstí mířenými na hlavu napadl protihráče. Přes snahu čárových rozhodčích pokračoval v agresivním chování, pokusil se napadnout Josefa Skořepu a vyprovokovat potyčku s Petrem Strakou.

Zákrok Richarda Nedomlela na Tomáše Jiránka

Nedomlel vyfasoval od sudích Jana Hribika a Petra Laciny 34 trestných minut. „Do šarvátky se zapojil jako první z hráčské lavice, zákeřně a bez rukavic napadl zezadu Tomáše Jiránka a přes výzvy rozhodčích napadal další protihráče,“ líčí Karel Holý, který sáhl ke stopce na čtyři utkání a finanční pokutě ve výši deseti procent základní měsíční odměny. Přihlédl také k tomu, že byl v uplynulých dvou letech trestán.

V podkrušnohorském derby se Holému zase nelíbil ostrý zákrok Nicolase Hlavy na Františka Gerháta, za který domácí útočník ve druhé třetině vyfasoval od rozhodčích Romana Svobody a Lukáše Bejčka trest na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Za ten Holý přidal stopku na dva soutěžní zápasy, když přihlédl také k tomu, že litvínovský hráč podle zápisu nedohrál utkání pro poranění hlavy.

Zákrok Nicolase Hlavy na Františka Gerháta

„Nicolas Hlava vedl svůj zákrok na protihráče, který před tím odehrál kotouč, byl dle pravidel považován za hráče v jeho držení a při dobržďování snížil těžiště. Hlava se před střetem zpevnil a byť s rukou u těla zřetelně zasáhl Františka Gerháta ramenem přímým úderem do hlavy. Musel si být při tom vědom toho, že k zásahu hlavy nebo krku s rizikem zranění při střetu dojde,“ zdůrazňuje na závěr Karel Holý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz