Hlasuje se o novém systému Chance ligy. Pro co je Dukla?

Prvoligové kluby si volí podobu soutěže pro příští sezonu. Chance ligu totiž bude nově hrát hned šestnáct týmů.

HokejkaTV

Jednu z možných variant, jak by mohla druhá nejvyšší soutěž vypadat, popsala na svém webu Jihlava.

„Přiklonili jsme se k variantě, že by se odehrála základní část dvoukolovým systémem, tedy každý s každým,“ řekl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban. Dohromady by se tedy sehrálo třicet kol.

A co potom? „Následně by se soutěž rozdělila na prvních osm a druhých osm týmů, které by proti sobě hrály čtyřkolově druhou část soutěže," popisuje Ščerban. Přibylo by tedy dalších 28 kol. „Ve spodní skupině by se hrálo o to, kdo se dostane do předkola play off a ve vyšší skupině o to, kdo bude nasazený přímo do čtvrtfinále."

Možností ještě bylo, že by se čtvrtfinále hrálo pouze na tři vítězné zápasy. Dukla však preferuje stávající model se čtyřmi vítěznými duely.

Prvoligové kluby nicméně probírají více variant, podle webu Dukly jsou ve hře tři scénáře. Konec ankety o nové podobě soutěže je dnes, tedy 3. května. „Hlasuje všech šestnáct účastníků soutěže, takže těžko lze předjímat, jak hlasování dopadne,“ uvedl Ščerban.

Účastníci Chance ligy v sezoně 2019/2020

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz