Hity? Moje úloha, říká tvrďák Gulaši. Kotvana hodil přes mantinel

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

29. února 2020, 12:14

Daniel Kinc

Souboje Komety s Libercem přinášejí jako vždy parádní podívanou a nejinak tomu bylo i v pátek večer. V souboji s parametry play off měla nakonec navrch Kometa, která po tříbodové výhře sahá po přímém postupu do čtvrtfinále. „Něco jsme si nastavili a půjdeme si za svým,“ tvrdí obránce Michal Gulaši, který dal Bílým Tygrům pocítit svou tvrdou hru.

Aplikace Tipsport extraligy

Kometa měla po nedělní blamáži s Olomoucí co napravovat, s Libercem však do utkání vstoupila aktivně a vytvořila si převahu, která vedla k vítězství 3:2.

„Po Olomouci jsme si něco řekli a tentokrát jsme plnili a dodržovali přesně to, co jsme chtěli. Zaslouženě jsme vyhráli,“ cenil si Michal Gulaši. Jeho tým hrál na hraně možností a s velkou obětavostí, což přineslo ovoce. „Potřebujeme mít sebevědomí, aby se všichni dostali do hry. Z toho potom vycházejí situace, ze kterých dáváme góly, a všichni se cítí dobře a v pohodě,“ dodává.

Právě Gulaši s rostoucí důležitostí zápasů opět přitvrzuje svoji hru a rozdává soupeřům jeden hit za druhým. „Snažím se tak hrát pořád. Je to moje úloha a moje práce. Všichni víme, že základní část končí a pomalu se blíží play off, k čemuž se snažíme přizpůsobovat všechno. Musíme v tom šlapat dál,“ říká.

„Potřebujeme mít sebevědomí, aby se všichni dostali do hry."

V repríze loňského semifinále se mu povedl i skvělý počin, když přehodil libereckého Oldricha Kotvana ukázkovým bodyčkem na střídačku.

„Určitě to potěší, vždycky mi to dodá sebevědomí. Hned se mi hraje lépe, takže super. Kdyby byl menší, tak by se to asi nepovedlo, ale tím, že je větší, trochu odskočil a přepadnul za mantinel. Šlo primárně o to, abych ho zastavil, přepadnutí přes mantinel bylo jen vyšperkováním celé situace,“ komentoval na extraligové poměry netradiční situaci.

Kotvan dokonce zatleskal. „Potom navíc přijel a řekl mi, že to byl dobrý hit,“ pousmál se Gulaši, který se dočkal velkého aplausu tribun.

Rány však dvojnásobný vítěz Radegast indexu nejen rozdává, ale také schytává. „Jako boxer se necítím. Když jsou ale na ledě srážky, emoce a hity, tak mě to dostává mnohem rychleji do zápasu,“ tvrdí.

A také si chválí nové mantinely, které jeho hře přidaly. „Plexi vás dobře odpruží a tolik to nebolí, dříve šlo každý náraz cítit. Teď se krásně zhoupnete. I pro diváka je to zajímavější, když vidí, že se plexisklo prohne,“ popisuje dvojnásobný mistr s Kometou.

Před nějakou dobou navíc převzal pomyslnou štafetu od Ondřeje Němce a hraje po boku mladého Stanislava Svozila, který i nadále roste ve skvělého obránce. „Máme role rozdané. Já se jej snažím podporovat v defenzivní práci a on si může jezdit dopředu. Jakmile mu můžu s čímkoliv pomoci, tak jsem jenom rád,“ nastiňuje spolupráci.

Do konce základní části zbývají tři kola, Kometa má na šestém místě náskok osmi bodů a na jistotu přímého postupu do čtvrtfinále potřebuje získat jeden bod.

„Jestli hraje Kladno o všechno, je nám jedno. My chceme v neděli vyhrát."

V neděli Zábranského svěřence čeká domácí souboj s Kladnem. „Každý zápas je pro nás těžký. Něco jsme si nastavili a půjdeme si za svým. Jestli hraje Kladno o všechno, je nám jedno. My chceme v neděli vyhrát,“ uzavírá Gulaši.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz