1986–1991

Sezóna 1986/1987

I. liga - základ a nadstavba:

 1. Tesla Pardubice          34  22  2 10   142:87  46
 2. Sparta ČKD Praha         34  17  7 10   115:95  41
 3. Dukla Jihlava            34  17  5 12   132:99  39
 4. VSŽ Košice               34  15  7 12  117:107  37
 5. Zetor Brno               34  15  6 13   94:107  36
 6. Motor České Budějovice   34  13  9 12    98:90  35
 7. Slovan Bratislava CHZJD  34  17  1 16  126:140  35
 8. Gottwaldov / Zlín        34  14  5 15  114:107  33
 9. CHZ Litvínov             34  12  5 17  129:135  29
10. Škoda Plzeň              34  11  6 17  109:129  28
11. Dukla Trenčín            34   8 10 16   91:124  26
12. Vítkovice                34   9  5 20  104:152  23

  • Play off - čtvrtfinále: Pardubice - Gottwaldov na zápasy 2:0 (6:2, G - P 2:4) Sparta - Bratislava 2:0 (7:1, B - S 2:3), Jihlava - České Budějovice 2:0 (9:3, ČB - J 0:1), Košice - Brno 2:1 (8:1, B - K 3:2, K - B 4:0)

  • O 5. - 8. místo: Brno - Gottwaldov na zápasy 0:2, České Budějovice - Bratislava 1:2

  • O 5. místo: Bratislava - Gottwaldov 2:1

  • O 7. místo: Brno - České Budějovice 2:1

  • Semifinále: Pardubice - Košice 2:0 (7:1, K - P 4:6), Sparta - Jihlava 0:2 (3:4, J - S 4:2)

  • O 3. místo: Sparta ČKD - Košice 2:0

  • Finále: Pardubice - Jihlava 3:2 (6:1, J - P 6:1, P - J 1:0, J - P 3:2, P - J 3:2 po prodloužení)

  • O záchranu: Litvínov 16 (z toho bonifikace 3), Trenčín 14 (1), Plzeň (13 (2), Vítkovice 11 (0)

  • Konečné pořadí: 1. Pardubice, 2. Jihlava, 3. Sparta, 4. Košice, 5. Bratislava, 6. Gottwaldov / Zlín, 7. Brno, 8. České Budějovice, 9. Litvínov, 10. Trenčín, 11. Plzeň, 12. Vítkovice

  • Pardubice: Hašek, Kopačka - Levinský, Mečiar, Seidl, Brázda, Hrubeš, P. Marek, Prajsler, M. Střída - J. Jiroutek, Janecký, Šejba, Bažant, Z. Čech, Dinis, Herold, E. Musil, Slavík, J. Kovařík, Heřman, L. Kopecký, R. Vršanský, Chlupáč - trenéři Franěk a H. Sekera st.

  • Jihlava: Bříza, Steklík - Benák, Čajka, D. Kadlec, Kolek, Řezníček, Ščerban, Z. Trávníček II., Urban - Válek, Svozil, P. Vlk, L. Dolana, J. Kučera, Caldr, K. Kašťák, Lubina, Polcar, G. Žák, J. Hrbatý ml., A. Micka, Jungwirth - trenéři Neveselý a Jaroslav Holík

  • Sparta: Šindel, Hamal - Hajdušek, F. Kučera, Reindl, Tatek, Vlček, Jiří Látal - D. Volek, Hrdina, J. Doležal, Pázler, Jelínek, Hosták, Netík, Milan Černý, Žemlička, Petrovka, Hrbek, Kastner, Kasík, Jána, Myslivec, Martin Šťastný, P. Bílek - trenéři Wohl a Horešovský

  • Nejlepší střelec: Jaško (Bratislava) 33

S výjimkou finále se play off hrálo jen na 2 vítězství.

  • I. ČNL: Poldi SONP Kladno 61 - DS Olomouc 44, Lokomotiva Ingstav Brno 41, Slavia IPS Praha 38, Dukla Jihlava B 34, TŽ Třinec 32, Stadion Hradec Králové 32, Slezan Opava 29 - Baník ČSA Karviná 29, Šumavan Vimperk 27, Slovan Ústí n. L. 22, AŠ Mladá Boleslav 19

Konečné pořadí po play off a turnaji o záchranu: Kladno, Olomouc, LI Brno, Slavia Praha, Opava, Třinec, Jihlava B, Hradec Králové, Vimperk, Mladá Boleslav, Ústí n. L., Karviná

  • I. SNL: Plastika Nitra

  • O postup: Kladno - Nitra na zápasy 3:0 (5:3, 4:1, 8:3)

 

Sezóna 1987/1988

I. liga - základ a nadstavba

 1. Motor Č. Budějovice     34   20  5   9   124:85   45
 2. VSŽ Košice              34   19  7   8  138:106   45
 3. Sparta ČKD Praha        34   19  6   9  139:102   41
 4. Dukla Jihlava           34   17  7  10  132:113   41
 5. CHZ Litvínov            34   18  3  13  137:149   39
 6. Tesla Pardubice         34   15  7  12  131:113   37
 7. Dukla Trenčín           34   14  5  15  128:120   33
 8. Poldi SONP Kladno       34   11  8  15  125:136   30
 9. Škoda Plzeň             34   12  4  18  120:141   28
10. Gottwaldov / Zlín       34    9  7  18  116:135   25
11. Slovan Bratislava CHZJD 34    7  7  20   87:134   21
12. Zetor Brno              34    6  8  20   86:129   20

  • Play off - čtvrtfinále: České Budějovice - Kladno na zápasy 1:3 (1:3, 8:6, K - ČB 2:1, 7:2), Košice -Trenčín 3:1 (4:3, 5:2, T - K 5:2, 2:5), Sparta - Pardubice 3:1 (3:2, 2:5, P - S 2:4, 4:5), Jihlava - Litvínov 3:0 (4:3, 5:3, L - J 4:6)

  • O 5. - 8. místo: České Budějovice - Trenčín na zápasy 3:0, Pardubice - Litvínov 3:0

  • O 5. místo: České Budějovice - Pardubice 3:0

  • O 7. místo: Trenčín - Litvínov 3:0

  • Semifinále: Košice - Kladno 3:1 (8:3, 2:3, Kl - Ko 2:4, 3:6), Sparta - Jihlava 3:2 (4:0, 1:7, J - S 1:2, 3:1, - S - J 5:1)

  • O 3. místo: Jihlava - Kladno na zápasy 3:2

  • Finále: Košice - Sparta 3:1 (0:2, 4:0, S - K 3:6, 5:6 po prodloužení)

  • O záchranu: Gottwaldov 16 (bonifikace 2), Plzeň 15 (3), Bratislava 13 (1), Zetor 10 (0)

  • Konečné pořadí: 1. Košice, 2. Sparta, 3. Jihlava, 4. Kladno, 5. České Budějovice, 6. Pardubice, 7. Trenčín, 8. Litvínov, 9. Gottwaldov / Zlín, 10. Plzeň, 11. Bratislava, 12. Brno

  • Košice: Švárny, Dragan - Bača, Slanina, Božík, J. Bondra, M. Jančuška, Danko, Bakoš, Marcinko - Svitek, Vodila, Liba, P. Bondra, Štefanovič, Staš, Belas, Veselovský, Bartánus, Talpaš, O. Sýkora, Pavol Zůbek, Peter Zůbek, Žabka, Spodniak - trenéři Faith a Šterbák

  • Sparta: Šindel, Tóth - Gudas, F. Kučera, Kročák, Reindl, Tatek, Táborský, Maškarinec - D. Volek, Hrdina, J. Doležal, Pázler, Hrbek, Jelínek, Kastner, Petrovka, Žemlička, M. Černý, Kasík, Gross, Hosták, Geffert - trenéři Wohl a Horešovský

  • Jihlava: O. Svoboda, Beňo, Steklík - Benák, D. Kadlec, Ščerban, Roman Kaňkovský, I. Dostál, Kolek, Kolda, Karel Šmíd, Pavel Augusta, Z. Trávníček II. - L. Dolana, Polcar, Lubina, Válek, Rusnák, P. Vlk, Konopčík, Robert Holík, J. Hrbatý ml., Mašek, Mejzlík, A. Micka, Štraub, G. Žák, J. Šťastný, Kapusta, Jungwirth, P. Kaňkovský - trenéři J. Augusta a Jaroslav Holík

  • Nejlepší střelec: Vladimír Růžička (Trenčín ) 38 (na fotografii)

  • I. ČNL: Vítkovice 60, DS Olomouc 41, Stadion Hradec Králové 38, Dukla Jihlava B 37, Slezan Opava 37, Šumavan Vimperk 32, VTJ Písek 31, Slavia IPS Praha 31, Lokomotiva Ingstav Brno 31, TŽ Třinec 27, AŠ Mladá Boleslav 24, Slovan Ústí n. L. 19; konečné pořadí po play off a turnaji o záchranu: Vítkovice - Olomouc, Jihlava B, Vimperk, Písek, Opava, Hradec Králové, Slavia, Třinec, Mladá Boleslav, LI Brno, Ústí n. L.

  • I. SNL: Plastika Nitra

  • O postup: Vítkovice - Nitra na zápasy 3:0 (2:1, 4:2, 6:3)

 

Sezóna 1988/1989

I. liga - základ a nadstavba

 1. Tesla Pardubice          34   23  6   5   158:95  52
 2. Dukla Trenčín            34   19  4  11  148:126  42
 3. Dukla Jihlava            34   17  5  12  118:103  39
 4. Škoda Plzeň              34   16  6  12  130:110  38
 5. VSŽ Košice               34   14  9  11  125:116  37
 6. Sparta ČKD Praha         34   14  6  14  116:123  34
 7. Motor České Budějovice   34   13  7  14  119:111  33
 8. CHZ Litvínov             34   13  6  15  151:148  32
 9. Vítkovice                34   12  6  16  106:134  32
10. Gottwaldov / Zlín        34   11  8  15  103:110  30
11. Poldi Kladno             34   11  7  16  129:163  29
12. Slovan Bratislava CHZJD  34    3  6  25   95:159  12

  • Play off - čtvrtfinále: Pardubice - Litvínov na zápasy 3:0 (4:3, 9:5, L - P 6:7), Trenčín - České Budějovice 3:1 (4:3, 2:3, ČB - T 5:7, 2:3), Jihlava - Sparta 1:3 (2:3, 5:1, S - J 4:1, 5:2) Plzeň - Košice 0:3 (2:3, 1:6, K - P 3:1)

  • O 5. - 8. místo: Jihlava - Litvínov na zápasy 3:0, Plzeň - České Budějovice 0:3

  • O 5. místo: Plzeň - Litvínov 3:1

  • O 7. místo: Jihlava - České Budějovice 3:2

  • O 9. místo: Vítkovice - Gottwaldov 1:3

  • Semifinále: Pardubice - Sparta 3:0 (4:2, 6:1, S - P 3:7), Trenčín - Košice 3:0 (8:0, 5:3, K - T 5:7)

  • O 3. místo: Košice - Sparta na zápasy 3:2

  • Finále: Pardubice - Trenčín 3:1 (4:3, 3:1, T - P 4:2, 1:4)

  • O účast v prolínací soutěži: Vítkovice 11 (bonifikace 3), Gottwaldov 9 (2), Bratislava 6 (0), Kladno 4 (1)

  • Konečné pořadí: 1. Pardubice, 2. Trenčín, 3. Košice, 4. Sparta, 5. Jihlava, 6. České budějovice, 7. Plzeň, 8. Litvínov, 9. Vítkovice, 10. Gottwaldov, 11. Bratislava, 12. Kladno

  • Pardubice: Hašek, Barta - T. Marek, Mečiar, Seidl, P. Vršanský, M. Střída, M. Hrubeš, Filip, Srnka, Panchártek - Janecký, J. Kovařík, Šejba, E. Musil, R. Vršanský, Z. Čech, J. Kopecký, J. Jiroutek, Lubina, Herold, Czerlinski, Lupoměský, R. Král, Koreček, Haupt - trenéři V. Martinec a V. Šťastný

  • Trenčín: Hartmann, Tóth, Harvánek - Jiří Látal, Medřík, Bokroš, Pavlas, Brázda, Sekeráš, Murín, Valko - Kron, Haščák, Kapusta, Kolník, V. Růžička, Cíger, Dušan Gregor, Franta, Eichenmann, Kontšek, Mimochodek, Okuliar, Pažitka, Suhrada - trenéři Walter a Výboh

  • Košice: Dragan, Švárny - Bača, Slanina, J. Bondra, Božík, Danko, M Jančuška, Marcinko, Varholík, Záruba - Svitek, Vodila, Talpaš, Belas, O. Sýkora, Staš, P. Bondra, Štefanovič, Bartánus, Majerčík, Veselovský, Pavol Zůbek, Peter Zůbek, Žabka - trenéři Faith a Šterbák

  • Nejlepší střelec: Vladimír Růžička (Trenčín) 46 (na fotografii)

Změnila se regule skupiny o záchranu: poslední dva musí účast v příštím ročníku obhajovat v dvoukolovém prolínacím turnaji s dvěma nejlepšími týmy obou národních lig.

  • I. ČNL: DS Olomouc 52, Zetor Brno 44, Šumavan Vimperk 43, TŽ Třinec 41, Dukla Jihlava B 40, Slezan Opava 35, VTJ Písek 35, AŠ Mladá Boleslav 31, Slavia IPS Praha 29, Stadion Hradec Králové 28, Lokomotiva Ingstav I Brno 25, VTJ Litoměřice 5; konečné pořadí po play off a skupině o záchranu: Zetor Brno, Olomouc - Vimperk, Třinec, Jihlava B, Opava, Mladá Boleslav, Písek, Hradec Králové, LI Brno, Slavia, Litoměřice

  • I. SNL: Partizán L. Mikuláš, Plastika Nitra

  • O postup - prolínací turnaj: Zetor Brno 13, Kladno 13 - Olomouc 12, Nitra 8, Slovan Bratislava 7, Liptovský Mikuláš 7

 

Sezóna 1989/1990

I. liga - základní část

 1. Dukla Jihlava           44   28  5  11   190:101   61
 2. VSŽ Košice              44   25  9  10   189:141   59
 3. Dukla Trenčín           44   25  3  16   188:176   53
 4. Sparta ČKD Praha        44   23  7  14   162:120   53
 5. Vítkovice               44   20  6  18   156:161   46
 6. SK Zlín                 44   17 10  17   144:153   44
 7. Poldi Kladno            44   15 11  18   169:179   41
 8. CHZ Litvínov            44   18  3  23   192:2O5   39
 9. Motor České Budějovice  44   15  6  23   146:189   36
10. Škoda Plzeň             44   13  8  23   136:156   34
11. Tesla Pardubice         44   14  6  24   183:216   32
12. Zetor Brno              44   10  4  24   123:181   30

  • Play off - čtvrtfinále: Jihlava - Litvínov na zápasy 1:2 (6:2, L - J 6:2, J - L 3:5) Košice - Kladno 0:2 (1:2, Kl - Ko 5:3), Trenčín - Zlín 2:0 (4:3, Z - T 2:3) Sparta - Vítkovice 2:0 (2:0, V - S 4:6)

  • O 5. - 8. místo: Jihlava - Zlín na zápasy 2:0, Košice - Vítkovice 2:1

  • O 5. místo: Jihlava - Košice 0:2

  • O 7. místo: Vítkovice - Zlín 2:1

  • O 9. místo: České Budějovice - Plzeň 3:2

  • Semifinále: Trenčín - Litvínov na zápasy 3:0 (5:4, 7:2, L - T 3:7), Sparta - Kladno 3:2 (5:1, 3:4, K - S 2:5, 5:2, S - K 4:1); o 3. místo: Kladno - Litvínov na zápasy 0:2

  • Finále: Trenčín - Sparta 1:3 (1:5, 2:4, S - T 0:2, 7:1)

  • Konečné pořadí: 1. Sparta, 2. Trenčín, 3. Litvínov, 4. Kladno, 5. Košice, 6. Jihlava, 7. Vítkovice, 8. Zlín, 9. České Budějovice, 10. Plzeň, 11. Pardubice, 12. Zetor Brno

  • Sparta: Bříza, Čapek - Gudas, Kročák, Jaromír Látal, Reindl, Maškarinec, Vykoukal, Táborský, R. Kostka - J. Doležal, Hosták, Petrovka, E. Musil, Kverka, Tlačil, Žemlička, Gross, Pázler, Geffert, Jiří Hlinka, M. Černý, Rousek, L. Svoboda - trenéři Horešovský a Berger

  • Trenčín: Hartmann, Tóth, Rehák - Taraba, Tichý, Sekeráš, Medřík, Bokroš, Švehla, Veber - Kron, Haščák, Horák, Kontšek, Jurík, Kolník, J. Beránek ml., Cíger, D. Gregor, Suhrada, Jánoš, Mimochodek, Frank, Halaj, Madový, Amrich, Kluch, Janků - trenéři Šupler a Hossa

  • Litvínov: Orct, Lukeš, Stehlík - F. Procházka, Šlégr, Prachař, Šmerda, Weissmann, Mrázek, Šulc, Molnár - Rosol, V. Růžička, Ručinský, Lang, Reichel, K. Kašťák, Kysela, Jeřábek, Mareš, Zíma, Burger, Gál, Lipovský, Piskač, Fanta, Zetek - trenéři Dům a Ulrych

  • Nejlepší střelec: Robert Reichel (Litvínov) 49 (na fotografii)

Soutěž se vrátila k modelu čtyřikrát každý s každým. Play off se hrálo na 2, finále na 3 vítězná utkání. Poslední
dva obhajovali účast v prolínací soutěži.

  • I. ČNL: VTJ Tábor 57, TŽ Třinec 44, Spartak Hradec Králové 43, Šumavan Vimperk 36, Lokomotiva Ingstav Brno 33, MDS Olomouc 32, VTJ Písek 31, Slezan Opava 30, Baník Karviná 29, ZVVZ Milevsko 25, Auto Škoda Ml. Boleslav 25, Slavia Praha 23; konečné pořadí po play off a turnaji o záchranu: Tábor, Olomouc, Vimperk - Písek, Hradec, Opava, Třinec, LI Brno, Ml. Boleslav, Slavia, Karviná, Milevsko

  • I. SNL: Slovan Bratislava, Plastika Nitra

  • O postup - prolínací turnaj: Pardubice 15, Bratislava 12, Olomouc 11, Nitra 10 - Zetor Brno 8, Vimperk 4 (Tábor, statutárně B mužstvo Dukly Jihlava, se nemohl ucházet o účast v I. lize).

 

Sezóna 1990/1991

I. liga - základní část

 1. Dukla Jihlava         52   29  10  13   187:122   68
 2. Dukla Trenčín         52   32   4  16   244:187   68
 3. HC CHZ Litvínov       52   30   5  17   222:177   65
 4. VSŽ Košice            52   27   5  20   196:167   59
 5. HC Škoda Plzeň        52   26   6  20   167:150   58
 6. HC Sparta Praha       52   22  10  20   161:148   54
 7. AC ZPS Zlín           52   22   9  21   2O4:197   53
 8. Slovan Bratislava     52   22   9  21   164:187   53
 9. HC Pardubice          52   21   9  22   213:211   51
10. Vítkovice             52   21   7  24   181:187   49
11. DS Olomouc            52   19   5  28   146:191   43
12. Poldi Kladno          52   18   5  29   150:171   41
13. AC Nitra              52   16   7  29   154:224   39
14. Motor Č. Budějovice   52    9   9  34   145:224   27

  • Play off - semifinále: Jihlava - Košice na zápasy 3:0 (8:4, 7:0, K - J 3:4), Trenčín - Litvínov 1:3 (3:5, 4:1, L - T 4:3, 6:5); o 3. místo: Trenčín - Košice na zápasy 2:0

  • Finále: Jihlava - Litvínov 3:1 (6:3, 3:2, L - J 5:1, 0:7)

  • Konečné pořadí: 1. Jihlava, 2. Litvínov, 3. Trenčín, 4. Košice atd.

  • Dukla Jihlava: O. Svoboda, Čechmánek, Novotný - Adam, Čech, Ščerban, R. Kaňkovský, Kolek, Kuchyňa, Kuntoš, Šmehlík, Viktor Ujčík, Vyhlídal - P. Augusta, Cihlář, L. Dolana, Haut, Haman, P. Kaňkovský, Kastner, Mašek, Mejzlík, Polcar, Poukar, Vlk, Kucharčík, P. Dvořák, Chlubna, Pípa, Zadina - trenéři Jaroslav Holík, J. Augusta

  • CHZ Litvínov: Orct, Knap, Stehlík - Prachař, Šlégr, Šulc, Vopat, Čmerda, Molnár, Weiss, Keller, Kuda, Mrázek - Rosol, Lang, K. Kašťák, Čaloun, Josef Beránek ml., Ručinský, Machulda, Heinisch, Jeřábek, Burger, Kysela, Alinč, T. Mareš, Fanta, Koláček, L. Žák - trenéři Ivan Hlinka a Josef Beránek st.

  • Dukla Trenčín: Hartmann, Hiadlovský, Kompas - Maškarinec, Medřík, Sekeráš, J. Modrý, Švehla, Holaň ml., Tichý, Amrich, Kluch, Chromčo, Smerčiak - Kontšek, Petrovický, Jánoš, Kolník, Ťoupal, P. Pýcha, Hanták, Madový, M. Mach, Horák, Uharček, D. Gregor, Majerčík, M. Hlinka, Pardavý, Peterek, Valjent - trenéři Šupler a Hossa

  • Nejlepší střelec: Ladislav Lubina (Pardubice) 41 (na fotografii)

Po rozšíření na 14 účastníků a 52 kol hráli play off pouze čtyři nejlepší ze základní části. Poslední dva sestoupili a jejich místa zaujali vítězové obou národních lig.

  • I. ČNL: Zetor Brno 77 - VTJ Tábor 69, Slezan Opava 59, TŽ Třinec 53, Stadion Hradec Králové 50, Slavia Praha 38 - Baník Hodonín 40, Šumavan Vimperk 39, Baník Sokolov 36, AŠ Ml. Boleslav 35, Baník Karviná 29, HC Brno / Ingstav 25, VTJ Písek 23, VTJ Pardubice 23

  • I.SNL: Poprad

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz