Historickou výhrou ven z průšvihu. Nechali jsme tam všechno! říká Bednář

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

24. března 2018, 14:57

Martin Voltr

Nad hlavami jim visel obrovský strašák. Strašák jménem konec sezony. Ambiciózní Hradec mohl v šestém zápase čtvrtfinále krachnout, jenže snad i právě díky tomu poprvé v historii v Liberci vyhrál v základní hrací době a sérii vrátil domů!

HokejkaTV

Herně jim nevyšly poslední čtyři zápasy série. Pokaždé si nechali ujet vlak a pak ho doháněli marně. Jenže tentokrát bylo všechno jinak. Hokejisté Mountfieldu si vzpomněli na svou tradiční tvář s pevnou defenzivou, ale hlavně nečekali, co s nimi soupeř provede, a od začátku hráli aktivně.

„Asi díky tomu pocitu, když nám teče do bot, se umíme semknout a nechat na ledě všechno,“ kvituje Jaroslav Bednář. Konec byl opravdu blízko, ale hradečtí bojovníci museli zůstat nad věcí. „Snažili jsme se být co nejvíc pozitivní a co nejvíc se podporovat. Každý věděl, o co se hraje, že to může být poslední zápas sezony. Doufám, že to bylo na ledě vidět. Nechali jsme tam všechno, ať se děje, co se děje. Důležitá výhra,“ oddechuje.

O všem rozhodly přesilovky. Liberec využil jednu, ale Hradec dvě. A to mu přitom v sérii nevycházely, zatímco během sezony v nich byl úplně nejlepší. „Play off dělají přesilovky a nám celou sérii nešly, tak jsme chtěli něco změnit. Naštěstí to tam spadlo. Bavíme se o tom, protože oni jsou na nás skvěle připraveni a výborně nám to blokují,“ uvědomuje si hradecký kapitán.

Horlivé diskuse nesly úspěch, svoje si k početním výhodám řekli trenéři i hráči samotní. „Kouky (Petr Koukal) přišel s nějakým modelem, co hraje Petrohrad. V první třetině jsme to zkoušeli rozehrávat zpoza brány, to se moc neosvědčilo. Nicméně potom to Ruda (Červený) propálil z úhlu. A ta poslední přesilovka, tam mi blýsklo hlavou, že bychom mohli sehrát diamant. Kouky se uvolnil, já jsem mu to dal a prostřelil to díky teči Radka,“ popisuje Smoleňákův rozhodující gól. Jen 32 sekund před koncem!

Vítězný gól Radka Smoleňáka v čase 59:28

Na tenhle bizarní zápas mohli dlouho vzpomínat Bílí Tygři, ale nakonec budou Hradečtí. Vždyť v Liberci zatím vyhráli jednou jedinkrát, v říjnu 2013 po úžasném obratu v prodloužení. Až skoro po pěti letech se dočkali mnohem důležitějšího zářezu.

A proč je vlastně řeč o bizarním zápasu? Jak jinak nazvat začátek v 11 hodin... Něco podobného většina hráčů dlouho nezažila a vstávání nebylo snadné. „Strašný. Já jsem vůbec nespal. Celou noc jsem se z určitých starostí převaloval. Ale cítil jsem se dobře, mně ty brzké zápasy vyhovují. Kdyby se hrálo od pěti, tak jsme to nezvládli,“ pousměje se hradecký veterán.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mountfield nicméně vyrazil pod Ještěd už v pátek, takže možná kromě nižšího komfortu bez domácích postelí to pro hokejisty neznamenalo komplikaci. Večerku vzali poctivě. „Tady nejsou večerky. Trenéři nám věří a my víme, že se hraje o hodně. Tady je každý stoprocentní profesionál a nikdo nedělá kraviny. To by ani moc nešlo. Všichni jsme byli na pokoji a dívali se na kreslenou pohádku,“ říká Bednář už se svým lišáckým smíchem.

Ovšem nedostatek spánku by ho dokázal nahlodat. „Já chodím spát i doma brzo. Osm hodin je minimum, co bych potřeboval.“ A na hotelu v Liberci to neměl snadné... „To asi nikdo neví, že Roman Kukumberg je těžký zálesák a vstává snad v pět. Díky tomu, že se tam začne převalovat, vzbudí celý hotel včetně mě. Takže já už jsem byl taky od šesti vzhůru. Máme to podobné,“ pokračuje.

Závěrečný faul domácího obránce Martina Ševce

Všechno teď rozhodne pondělí. Moc hradeckých příznivců v to po libereckém obratu asi nedoufalo, ale série se ještě vrátí na jejich stadion. Sedmé zápasy nejsou pro slabé povahy, Východočeši ho sehrají vůbec poprvé v extraligové historii. Mohli by mít po sobotní výhře zase drobnou psychickou výhodu oni?

„To jsme si mysleli taky u pátého zápasu, nakonec byl opak pravdou. Musíme teď rychle sebrat veškerý zbytek sil, pořádně se najíst, vyspat a být připraveni,“ dodává Jaroslav Bednář.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz