Herzigová: Ani jeden cíl jsme nesplnily, je to velké zklamání

Foto: Martin Voltr

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Měla to být sezona, která potvrdí předešlé výsledky a pokrok českého ženského hokeje za poslední roky. Jenže ani jeden z vrcholů seniorské reprezentaci nevyšel. „Podle mě jsme měly na to, abychom se dostaly na olympijské hry i udržely v elitní skupině,“ říká zkušená obránkyně Petra Herzigová.

Fanshop

U obou neúspěchů stálo jako soupeř Švýcarsko. České hokejistky nejvíc mrzel výsledek únorového kvalifikačního turnaje na olympijské hry v Arose, o necelé dva měsíce později obsadily poslední příčku na světovém šampionátu v Plymouthu. Svého soka v prvním zápase série o udržení porazily 4:2, jenže tohle vítězství zůstalo na turnaji jediným a Švýcarky sérii otočily.

Jaké si z letošní sezony odnesete pocity?
Měly jsme dva velké cíle a ani jeden se nám nepodařilo naplnit. Myslím, že to je hodně velké zklamání, protože tým máme výborný. Podle mě jsme měly na to, abychom se dostaly na olympijské hry i udržely v elitní skupině.

Věříte, že jste herně nezklamaly?
Myslím, že herně jsme určitě nezklamaly. V každém zápase jsme si vytvářely spoustu šancí, ale bohužel jsme je nedokázaly proměnit. Může nás mrzet, že většinou nedokážeme hrát celých šedesát minut, že se tam vždycky někde objeví výpadek, který nás stojí celý zápas.

Mohly vás psychicky trochu srazit porážky na úvod turnaje?
Nevím, jestli nás psychicky srazily. Nehrály jsme špatně, ale prostě jsme nedokázaly vstřelit gól, nebo maximálně jeden. A s tím se bohužel zápasy vyhrávat nedají. Těžko říct.

Jedna z porážek přišla s Německem, které se jako postupující tým z divize dostalo až do semifinále. Co na jeho výsledky říkáte?
Němky výborně brání a mají nebezpečné protiútoky, což se potvrdilo i v zápase s námi. Většinu času jsme strávily u nich, a pak nám daly dva góly z protiútoků. Pro ně je jedině dobře, že se jim povedl takový výsledek.

Ale může to být dobře i pro ženský hokej. Stejně jako vítězství Finska nad Kanadou, byť to bylo „jenom“ v základní skupině.
Určitě to je dobře. Aspoň zbytek světa vidí, že ostatní týmy se těm zámořským krůček po krůčku vyrovnávají. Už to není až taková dominance. Samozřejmě je nebudeme porážet, ale dají se porazit.

Jak se vám na mistrovství ve Spojených státech líbilo?
Zázemí a všechno okolo tady bylo perfektně připravené. Byla jsem tady spokojená a snažila jsem se maximálně si to užít. Bohužel mě mrzí ten výsledek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz