Herning? Všechno v pohodě, až na cestu z ledu. Hráči jeli vozíkem

Foto: Lukáš Kratochvíl

17. května 2018, 12:13

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté se museli na MS po dlouhých osmi letech stěhovat do jiného města, naposledy se tak stalo v roce 2010, kdy se po přesunu z Mannheimu do Kolína nad Rýnem radovali z titulu mistrů světa. Nyní se přesunuli z Kodaně do Herningu, kde od 16:15 sehrají čtvrtfinálovou bitvu s Američany.

Nový fanshop

Ve středu Češi ještě netradičně trénovali v dánské metropoli, do čtvrtfinálového dějiště vyrazili až po obědě. "Cesta do Herningu nebyla úplně jednoduchá, trvala asi tři a půl hodiny, ale nějak jsme to zvládli," říká útočník Roman Horák ke středečnímu přesunu národního týmu.

Led tady snad bude lepší, v Kodani je totiž nic moc

Česká výprava se ubytovala v hotelu Scandic Regina, večer netrénovala a led Jyske Bank Boxen vyzkoušela až na dopoledním rozbruslení. "Led snad bude lepší, protože v Kodani je nic moc. To uvidíme až při zápase, kdy přijde hodně lidí." Na první pohled se ale Čechům jeví líp.

"Vypadá trošku lépe, ale uvidíme až odpoledne, kdy bude v hale větší teplota. Zatím však vypadá dobře," pokyvuje Dmitrij Jaškin. Nejen ho zaskočila pořádná štreka z ledu do kabiny. Většina českých hráčů tak využila vozíku, který hráče během šampionátu od ledu přepravuje.

Češi se těší na souboj s Američany. Gólmana dál tají, Krejčík mimo hru »

Ale třeba Jaškin šel po svých. "Je to celkem daleko, ale tak ráno se to dá zvládnout. Večer už to půjdeme snad jen jednou, protože budeme v kabině blíž ledu. To bude v pohodě," usmívá se český útočník. "Všechno je dobré, až na tu dlouhou cestu od ledu," přidává se Horák.

Horák: Všechno je v pohodě, až na tu dlouhou cestu

Jaškin: Led tady vypadá trochu lépe než v Kodani

Češi odstartují čtvrtfinále v 16:15, do utkání mají ještě čas na odpočinek. "A pak na to vlítneme!" velí Jaškin, který čeká hodně vyrovnaný zápas. "Musíme hrát ten systém, co nám zatím funguje, a na sto padesát procent. Kdo bude víc chtít, tak ten vyhraje," má jasno český útočník.

Kane? Nebude lehké ho ubránit, ale od toho tam jsme

Podobně mluví také Horák. "Utkají se dva vyrovnané týmy, rozhodne bojovnost a vůle," myslí si. Důležité bude taky uhlídat hvězdného Patricka Kanea. "Všichni víme, co je to za hráče. Je skvělý, ale nesmíme mu dát prostor. Nebude to asi lehké, ale od toho tam jsme," zdůrazňuje.

Foto: Vladimír Koča

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz