Herman ustlal Sedláčkovi, Zlín protestoval. Žádná prasárna, tvrdí útočník Mory

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

7. března 2018, 10:25

David Jahoda

Bum! Jakub Herman není z olomoucké sestavy zrovna tím, kdo by rozdával bodyčeky na potkání. Teď ale ukázal, že v play off ani on nebude ze žádného souboje uhýbat. Pořádnou ránou uzemnil ve třetí třetině zlínského Pavla Sedláčka, kterému z hlavy dokonce odletěla helma. Mora z následného protiútoku skórovala a střídačka Beranů byla na hlavní sudí nahněvaná. „Snažil jsem se mít ruce dole, aby to bylo čisté. Nebyla to žádná prasárna,“ vysvětloval Herman.

Nový fanshop

Předkolo mezi Olomoucí a Zlínem začalo poměrně vlažně. S postupem času ale začalo napětí eskalovat až se zprvu nepříliš atraktivní podívaná proměnila ve velkou bitvu. Důkazem toho byl i hit olomouckého Jakuba Hermana na Pavla Sedláčka.

Zákrok na Sedláčka a druhý gól Olomouce

„Naskakoval jsem ze střídačky, viděl jsem, že zlínský hráč má puk na hokejce, tak jsem do něj šel hlava nehlava. Snažil jsem se mít ruce dole, aby to bylo čisté,“ vracel se Herman k hitu. „Myslím si, že to čisté bylo. Nebyla to žádná prasárna. Hráč byl u puku, takže jsem neměl strach, že bych šel na trestnou,“ dodal čtvrtý centr Hanáků

Stejného názoru byli i hlavní rozhodčí zápasu Oldřich Hejduk a Zbyněk Kubičík. Herman sražením Sedláčka otočil kormidlem hry, protiútok Hanáků skončil gólem Miroslava Holce na 2:1. Zlínští byli s vyhodnocením celé situace dost nespokojení. To ale Herman nevnímal. „Dostali jsme se do protiútoku, dali jsme gól a ten byl uznaný. Nic víc jsem neřešil,“ uvedl. 

„Měl jsem puk na dlouhou hokejku a byl jsem otočený na druhou stranu, přičemž jsem dostal ránu do hlavy. Nevím, jestli to bylo čisté, každopádně dostali jsme gól.“

On i jeho spoluhráči nakonec mohli být spokojení, v 56. minutě totiž Olomouci vystřelil první úspěch směrem k čtvrtfinále druhou brankou v zápase Petr Strapáč. Zpočátku ale vypadali Kohouti ospale. „Začátek byl z naší strany takový nemastný neslaný, ale ve druhé třetině jsme se osmělili. Myslím, že jsme se hodně zvedli po vyrovnávacím gólu,“ hodnotil Strapáč.

První krok je důležitý, liboval si hrdina Mory Strapáč

V šatně na sebe Hanáci museli i trochu zvednout hlas. Aby si naplno uvědomili, že není možné hrát v rukavičkách. „Pár pokynů, abych začali hrát tvrději, v šatně zaznělo. Hraje se play off a souboje je potřeba dohrávat, nevypustit je. Bude to boj až do konce,“ řekl uvědoměle Herman.

„Do těla jsme hráli docela málo a speciálně u Kuby Hermana mě to docela překvapilo, protože on není zrovna ten, který by chodil do soubojů nějak často. Mohl by v této činnosti všeobecně přidat. Tady se ale rozhodl, že do těla protihráči půjde. Věřím, že to bylo čisté,“ komentoval inkriminovaný moment Zdeněk Venera, kouč Mory. 

Rozhodující gól Petra Strapáče

Dlouho ale zápas playoffovou řež nepřipomínal. Na oba týmy jakoby působila neúplně bouřlivá atmosféra, sedačky v mnoha sektorech zůstaly neobsazené. To ovšem v kohoutí plechovce není zrovna obvyklý jev. „Hrálo se na 17:20, což v pracovní den není ideální. Navíc to bylo v televizi. Nečekal jsem, že bude na první zápas vyprodáno. Myslím si ale, že když budeme hrát dobře, lidi přijdou,“ odhadoval Herman.

Úspěchem v prvním zápase kohouti udělali fanouškům dobrou pozvánku. A sebe usadili do větší pohody. „Pro druhý zápas by to z nás mohlo spadnout. Doufám, že další den budeme hrát trochu klidněji. Série může být ještě dlouhá, Zlín je doma silný. Ale první krok je pro nás důležitý,“ potvrdil hrdina utkání Petr Strapáč

Sestřih 1. předkola: HC Olomouc – Aukro Berani Zlín


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz