Hejtman Cup: Boleslav oplatila Hradci loňské finále, domácí bez medaile

Foto: Facebook Karlovarský mládežnický hokej

Finále turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje mělo po roce opět stejné obsazení. Tentokrát se však z trimfu radovali Mladoboleslavští, kteří těsně porazili Hradec Králové. Třetí příčku vybojoval německý Kolín.

První den ve znamení českých obratů a těsných vítězství

Turnaj zahájilo utkání mezi domácími Karlovými Vary a Mannheimem. Německý celek se dvě třetiny držel ve vedení, ale Energie díky dvěma gólům Michala Kusaka a jedné brance Robina Sapouška v posledních deseti minutách základní hrací doby srovnala. Obrat pak v prodloužení dokonal Filip Krajčík.

Proti druhému německému celku se postavila Mladá Boleslav. Zápas Kolína s Bruslaři nebyl na góly tolik bohatý jako předchozí utkání, i tak ale český celek rozhodl vyrovnaný zápas až v 51. minutě, kdy se prosadil Jakub Hruška a dal skóre konečnou podobu 3:2 pro Boleslav.

Boleslav bez ztráty, Mannheim na chvostu

Druhý den se do hry dostaly i Třinec a Hradec Králové. Oceláři ve svém prvním utkání podlehli Mladé Boleslavi, která tak zakončila skupinu s plným bodovým ziskem.

Naopak na konci tabulky druhé skupiny se ocitl Jungadler Mannheim. Po bezbrankové první třetině se totiž dostali do vedení obhájci posledních třech titulů na tomto turnaji - hráči z Hradce Králové. Německý celek dokázal reagovat až na jejich druhou branku, snížení ovšem nestačilo. V 59. minutě pojistil zisk prvních třech bodů Vito Idžan.

Foto: Facebook Karlovarský mládežnický hokej

Boleslav a Hradec ve finále

V poslední den skupinové fáze zbývalo odehrát poslední dva zápasy. Třinec neuspěl ani napodruhé, když proti Kolínu ztratil dvoubrankové vedení, a nakonec německému soupeři podlehl těsně 2:3.

V zápase domácího týmu nebylo ani tentokrát rozhodnuto po základní hrací době. Přetahovaná s Hradcem Králové skončila nerozhodně 3:3 a pokračovalo se až do nájezdů, v kterých se radoval Mountfield. Zisk dvou bodů stačil na vítězství ve skupině.

Gólová divočina, o medailích rozhodly těsné výsledky

V utkání o páté místo se střetl Mannheim s Oceláři. Třinečtí si v první třetině vybudovali náskok, na který bylo pro soupeře těžké dosáhnout. Český tým vedl 3:1, když se ve 44. minutě rozpoutala divočina. V rozmezí pěti minut padlo pět gólů, třikrát se prosadil Jungadler, dvakrát Třinec. Náskok Třince byl 12. minut před koncem třetí třetiny jednobrankový, dokud Jan Moškoř nepojistil vítězství svým gólem, který přidal ke třem asistencím v zápase.

V utkání o bronz se domácí Karlovy Vary utkaly s Kolínem. Němci se prosadili v první i druhé třetině, vedli 2:0 a drželi čisté konto. Drama přinesla branka Samuela Šmajdy v 56. minutě, jenže to už bylo pozdě. Kolín svůj náskok opět navýšil a odvezl si třetí příčku.

Podobně těsné bylo taky samotné finále. Góly navíc padaly jen v devítiminutovém okně ve druhé třetině. Dvoubrankové vedení Mladé Boleslavi obstarali Matěj Gardoň a Karel Křepelka, za Hradec Králové reagoval Marek Mach. A to bylo všechno. Mladá Boleslav tak slavila zisk poháru po těsné výhře 2:1.

Foto: Facebook Karlovarský mládežnický hokej

Zápasy 1. hracího dne

Jungadler Mannheim – HC Energie Karlovy Vary 4:5 po prodloužení (2:1, 1:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Bender (Niehus, Sarto), 18. Hecht (Khaydarov), 46. Pinna (Müller), 59. Tschwanow (Bender) – 2. Sýkora (Váňa), 53. Kusak (Dorot), 54. Kusak (Sapoušek, Bulka), 57. Sapoušek (Bulka, Krajčík), 65. Krajčík (Sapoušek).

Kölner EC – BK Mladá Boleslav 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Grasmik, 44. Kopietz (Gaidel) – 19. Moyseyev (Gardoň, Hradec), 34. Gardoň (Zvagulis, Rajgl), 51. Hruška (Vyroubal).

Zápasy 2. hracího dne

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Rajgl (Hradec, Vlasák), 29. Malinek (Hruška), 38. Křepelka (Gardoň), 45. Vyroubal (Křepelka) – 40. Ulrych (Šilar), 52. Bartoš (Šotkovský, Volas).

Jungadler Mannheim – Mountfield HK 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 53. Hecht (Hildebrand, Benz) – 32. Hora (Hrbek, Nevšímal), 50. Matěj Beneš (Michal Beneš, Havlíček), 59. Idžan (Bezpalec).

Zápasy 3. hracího dne

Kölner EC – HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Rieke, 41. Büsing (Kopietz), 61. Giesen – 11. Pánek (Šutý, Hrůzek), 29. Šilar (Ulrych).

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 3:4 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. M. Váňa (Šmajda, Šmíd), 28. Kusak (Bulka, Sapoušek), 45. Dorot (Šmajda, Sapoušek) – 18. Gisel (Novotný), 25. Matěj Beneš (Nevšímal, Boukal), 53. Prášek (Nevšímal, Havlíček), rozh. náj. Hora

O 5. místo

Jungadler Mannheim – HC Oceláři Třinec 4:6 (1:2, 0:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 17. Renner (Rollinger, Sarto), 45. Sarto (Rollinger), 47. D'Acunto (Khaydarov), 48. Brandl (Saffran, Tschwanow) – 7. Jobánek (Bartoš, Moškoř), 10. Ulrych (Jobánek, Šilar), 21. Jobánek (Hrůzek), 44. Kozlík (Jobánek, Moškoř), 46. Jobánek (Moškoř, Bartoš), 51. Moškoř (Hrůzek).

O 3. místo

Kölner Haie – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Gaidel (Kopietz), 29. Grasmik (Büsing), 59. Büsing – 56. Šmajda (Sapoušek).

Finále

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Mach (Idžan) – 22. Gardoň (Moyseyev), 27. Křepelka (Malínek, Gardoň).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz