Havlíčkův Brod válí! Snad budeme pokračovat, doufá hrdina Arbelovský

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Největším překvapením prvního týdne DHL Extraligy juniorů je rozhodně Havlíčkův Brod, který ve dvou zápasech získal sedm bodů. Velkou zásluhu na tom má i Dominik Arbelovský, jenž nejprve vynuloval Mountfield a poté si udržel proti Pardubicích úspěšnost zákroků nad 92 procenty.

HokejkaTV

Tým z Vysočiny přivítal v krátkém sledu za sebou východočeské velikány, se kterými ztratil jediný bod, když Pardubice vyhrály nadstavbu. „Ještě se nám to nikdy nepovedlo a doufám, že na takové vlně budeme pokračovat,“ přeje si osmnáctiletý brankář. „Je to fajn, že jsme je porazili, protože to jsou velké akademie a my jsme malý klub. Jsme moc rádi,“ přiznává.

Na Východočechy se stejnou taktikou. „Oba týmy byly silné a chtěly rozhodnout v první třetině, nejlépe v první minutě. Museli jsem do zápasu nastoupit s tím, abychom jim nedali žádnou možnost hned rozhodnout, protože by nás to rozhodilo a už bychom se do zápasu nemuseli dostat. Ustáli jsme tlak, a nakonec se to povedlo,“ libuje si.

Úvodní duel sezony byl pro Dominika Arbelovského také juniorskou premiérou, při které vychytal 32 střel soupeře a připsal si čisté konto. „Byl to krásný pocit, ale určitě to není jenom moje zásluha. Má na tom zásluhu celý tým – podrželi mě obránci, protože dobře bránili, a útočníci, kteří lehali do střel,“ děkuje spoluhráčům.

Mladý talent prozradil, že největší mezery má ve fyzičce, na které v letní přípravě nejvíce pracoval a také ji hned v úvodním zápase pořádně otestoval. „Nejhůř mi bylo, když měli přesilovky a já už jsem vůbec nemohl, jen tak bezvládně jsem na brankovišti popojížděl. Naštěstí potom větší kluci zblokovali puk, tak to jsem byl opravdu šťastný,“ culí se.  

„Naším cílem je udržet extraligu, ale jestli to půjde takhle dál, mohli bychom sahat po play off.“

Sobotní duel v Kotlině pak dlouho vypadal lépe pro Dynamo, které před závěrečnou dvacetiminutovkou vedlo 2:0. „V kabině jsme se povzbudili a nakopl nás i trenér. Dali jsme jeden gól a už jsme byli na nich. Pardubice se pak trochu sesypaly a začaly se bát o výsledek. Chybovaly, a to bylo přesně to, co jsme potřebovali. Potom bych chtěl vypíchnout jeden moment, kdy Kuba Košťál dal vyrovnávací gól, to nás všechny hrozně nakoplo. A už jsme se vezli na vítězné vlně,“ popisuje obrat na 4:2 pro Havlíčkův Brod.

Hlavní povinností pro hokejisty od řeky Sázavy je i tak setrvání v extralize, byť po parádním začátku ligy možná budou pomýšlet i výš. „Naším cílem je udržet extraligu, ale jestli to půjde takhle dál, mohli bychom sahat po play off, což by byl největší úspěch,“ říká Arbelovský.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mužstvo z nevelkého města, odkud pochází třeba spolustrůjce zlatého hattricku Josef Augusta, není plné samostatných osobností. Naopak se spoléhá na týmového ducha. „Silnou stránkou bude, že nehrajeme na individuálnost, ale na týmový hokej,“ uvádí gólman a přidává mezery: „Naší slabou stránkou je proměňování šancí, protože máme za zápas deset loženek a dáme jenom tři, což je podle mě hrozně málo.“

I na tom pracovali svěřenci trenérů Václava Adama a Richarda Cachnína v letní přípravě. „Dřeli jsme, abychom to potom mohli ukázat na ledě. Byl jsem vždycky hrozně unavený a ráno musel vstávat na další trénink. Trénoval jsem s týmem a měl jsem i oddělené tréninky pro brankáře,“ přibližuje brankář. Čas se ale našel i na odpočinek a dovolenou. „Byl jsem s přítelkyní na pět dní pod stanem a potkali jsme kluky od nás z týmu, takže jsme tam odpočívali společně a zašli do aquaparku,“ uzavírá Dominik Arbelovský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz