Havlíčkův Brod udržel Endála. Z Třebíče navíc přichází Milfait

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Možná největší hvězda druholigové skupiny Střed zůstává v Havlíčkově Brodě – Lukáš Endál podepsal s mateřským klubem nový roční kontrakt. K Bruslařům se navíc z WSM Ligy vrací šikovný útočník Jan Milfait.

Zlatá hokejka

Endál v uplynulé sezoně dominoval – ve 40 zápasech vsítil 34 gólů a přidal 51 asistencí. Průměrně tak sbíral 2,125 bodu na zápas.

Že Endál druhou ligu o několik výkonnostních tříd převyšuje, dokázal také na střídavých startech v prvoligové Slavii. Ve třinácti zápasech pomohl Pražanům pěti brankami a sedmi asistencemi. Pro play a kvalifikaci mohl být k dispozici pouze Bruslařům, se kterými málem postoupil zpět do první ligy. Ve prospěch Vsetína nakonec rozhodlo až celkové skóre.

Ještě produktivnější než Endál (109 bodů ve 49 utkáních) byl jeho parťák z elitní formace Miroslav Třetina, který se s Havlíčkovým Brodem dohodl na nové smlouvě už na konci dubna. 

Zato Endál vyčkával, zda se neobjeví nabídka, kvůli které si pokračování rozmyslí. Žádná taková zřejmě nepřišla, a tak třicetiletý útočník zůstává na Vysočině.

„V jednání jsou ještě další dva útočníci a tři obránci.“

Ofenzivní sílu vicemistra loňského druholigového ročníku ještě zvýší příchod pětadvacetiletého odchovance Jana Milfaita. 

173 centimetrů vysoký technik se do Kotliny vrací po dvou sezonách v Šumperku a v Třebíči. V ročníku 2015/2016 byl se 41 body druhým nejproduktivnějším hráčem Draků a devatenáctým v celé soutěži. Po šumperském sestupu zamířil do Horácké Slavie – sezonu zakončil s bilancí 7+10. Pro další ročník už Třebíč o Milfaita nestála, šikovný útočník se tak upsal Havlíčkově Brodu.

Bruslaři vyhlásili stejně jako loni za cíl postup do WSM Ligy. Pomoci by jim k tomu mělo několik dalších posil. „V jednání jsou ještě dva útočníci a tři obránci,“ poodhalil pro bkhb.cz předseda klubu David Kozlík starší. Havlíčkův Brod musí hledat náhradu především za veterána Miroslava Dubna, který ve 42 letech ukončil kariéru.

Jak by mohl vypadat havlíčkobrodský tým?

Brankáři: Čeněk Novák, David Marek, Jiří Adam.

Obránci: Tomáš Semrád, David Vala, Dominik Cívka, Kryštof Kulhánek, Martin Kříž, Michal Semrád, David Bušek.

Útočníci: Lukáš Endál (na fotce dole), Miroslav Třetina, Patrik Přidal (klub je s ním předběžně dohodnutý), Filip Beneš, Jan Milfait, David Michálek, Jakub Šuhaj, Luboš Voříšek, Tomáš Chlubna, Petr Kuchta, David Kozlík, Tomáš Ludvík, Filip Navrátil, Vojtěch Veverka, Vladimír Szilva, Lukáš Křížek, Jakub Lacina (rozhoduje se).

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz