Havlíčkův Brod přivedl další posilu z Moravských Budějovic

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2009

Mladý obránce Ladislav Pospíchal se ve druhé lize stěhuje: domluvil se s Havlíčkovým Brodem. Po Michalu Klimentovi, Romanu Mikešovi a Marcelu Juráňovi je už čtvrtým hráčem, který po sezoně vyměnil Žihadla za Bruslaře.

HokejkaTV

„Jednal se Slavií, ale v ní to neklaplo," prozradil pro Deník trenér Richard Cachnín. „Z nabídek, co dostal, se nakonec rozhodl pro Brod. Jsem za to rád – je to mladý, šikovný kluk.“

Dvaadvacetiletý Pospíchal si v rámci druhé ligy vyzkouší třetí angažmá: první zkušenosti se seniorským hokejem získával v Pelhřimově, v polovině uplynulé sezony pak přešel do Moravských Budějovic.

Celkově získal v v 53 zápasech minulého ročníku 18 bodů (3+15) a pomohl Žihadlům k historickému úspěchu – k postupu do superfinále.

Jenže pak Moravské Budějovice přišly o hlavního mecenáše a dlouho nebylo jisté, zda budou ve druhé lize pokračovat. Nakonec díky spolupráci se Znojmem v soutěži zůstávají, řada hráčů už si ale našla jiné angažmá.

„Chceme, aby tu byli hlavně kluci, kteří mají vztah k Brodu nebo k Vysočině.“

Z toho hned čtyři zamířili do Havlíčkova Brodu. Bruslaři dále přetáhli trojici hráčů ze sestupujícího Pelhřimova a z nedalekého Žďáru nad Sázavou přišel forvard Jakub Kadlec.

Havlíčkův Brod tedy zatím posilují pouze hráči z regionu. „Na tom chceme stavět. Chceme, aby tu byli hlavně kluci, kteří mají vztah k Brodu nebo k Vysočině,“ vysvětlil Cachnín v rozhovoru pro Havlíčkobrodský deník.

A dodal, že je ve hře další posila: „Ještě nemám ten příchod potvrzený, zatím jednáme. Ale rozhodně se jedná o zajímavé jméno do útoku.“

Dosavadní změny v kádru BK Havlíčkův Brod

Příchody
Martin Holík (G, Pelhřimov)
Marcel Juráň (Ú, Moravské Budějovice)
Jakub Kadlec (Ú, Žďár nad Sázavou)
Michal Kliment (O, Moravské Budějovice)
Roman Mikeš (Ú, Moravské Budějovice)
Tomáš Plachý (Ú, Pelhřimov)
Vladimír Port (O, Pelhřimov)
Ladislav Pospíchal (O, Moravské Budějovice)

Odchody
Filip Beneš (Ú, ?)
Tomáš Chlubna (Ú, Žďár nad Sázavou)
David Kozlík (Ú, konec kariéry)
David Michálek (Ú, Třebíč)
Jan Milfait (Ú, Šumperk)
Marek Tecl (Ú, Hradec Králové)
Dominik Vacík (O, Mladá Boleslav)
Martin Nepokoj (O, Havířov)

Ladislav Pospíchal.

Ladislav Pospíchal. | Foto: Zdeněk Drla, hcdukla.cz

Aktuální soupiska BK Havlíčkův Brod

Brankáři: Martin Holík, David Marek, Čeněk Novák.

Obránci: Viktor Horák, Michal Kliment, Kryštof Kulhánek, Vladimír Port, Tomáš Semrád, David Vala, Ladislav Pospíchal.

Útočníci: Richard Cachnín mladší, Vojtěch Holenda, Marcel Juráň, Jakub Kadlec, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Jakub Matušík, Roman Mikeš, Tomáš Plachý, Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Luboš Voříšek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz