Havířov, Přerov a Vsetín se obrátí na civilní soudy

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kluby Havířova, Přerova a Vsetína společně zareagovaly na verdikt Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje, která zamítla jejich stížnost týkající se letošní reorganizace juniorských soutěží.

HokejkaSHOPvanoce

Kompletní prohlášení dotčených klubů:

Rozhodnutí Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje ohledně vyřazení našich juniorek z nejvyšší juniorské hokejové soutěže nás zklamalo, jelikož nenapravilo jasnou nespravedlnost, kterou vyloučením klubů ze soutěže hokejový svaz způsobil.

Jedním z argumentů svazu je, že už při tvorbě koncepce hokejových akademií v roce 2011 se počítalo s uzavřením juniorské hokejové extraligy jen pro akademické týmy: chceme jasně uvést, že toto není pravda a nikdo v hokejovém prostředí tuto informaci neměl. Navíc zařazení Olomouce (není akademií) tento záměr taktéž nepotvrzuje.

Z tohoto důvodu nezbývá klubům nic jiného, než se obrátit na civilní soudy, jejichž prostřednictvím se budeme domáhat spravedlivého rozhodnutí, kterého Arbitrážní komise ČSLH nebyla schopná.

Skutečnost, že komise posvětila jednání Výkonného výboru ČSLH, nemění nic na tom, že došlo k zásadnímu poškození našich klubů i sportovního vývoje mládeže. Dále pokračuje "vykrádání" našich nadějných hráčů ostatními týmy se statusem akademie.

Jaroslav Mrowiec, prezident AZ RESIDOMO HAVÍŘOV
Tomáš Pluháček, jednatel HC ZUBR PŘEROV
Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE VSETÍN

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz