Havířov jde do juniorské ligy akademií! Dorost beze změn

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Výkonný výbor Českého hokeje v návaznosti na předčasné ukončení soutěží vinou pandemie koronaviru rozhodl per rollam o jejich složení pro následující sezonu 2020/21. Juniorskou ligu akademií, tedy nejvyšší soutěž, si zahraje Havířov!

O Kapku lepší hokej

Jaký je důvod? V REDSTONE Extralize juniorů se sice nestihlo dohrát play off, nicméně hokejisté AZetu byli nejvýše umístěným týmem v základní části, který postoupil do semifinále vyřazovacích bojů. Proto získali právo účasti v juniorské lize akademií.

Nejvyšší soutěž juniorů by měla v nadcházejícím ročníku čítat 19 až 20 týmů, podle toho, jestli v ní bude i nadále figurovat Salcburk. Na konci sezony dojde dle herního systému, jenž bude určen později, k razantnímu zúžení na 16 účastníků. Podmínkou pochopitelně je, aby se soutěž rozběhla, neboť dosud je z rozhodnutí Městského soudu v Praze pozastavená.

Extraliga dorostu zůstane pro příští sezonu ve stejném složení jako v té letošní. Nikdo z ní tedy nesestupuje a nikdo do ní nepostupuje, nadále se bude hrát ve třiceti týmech. Příští rok se zúží na 24 účastníků, což mělo původně proběhnout už letos.

Co zůstává v platnosti, to je sestup Žďáru nad Sázavou z extraligy juniorů – série o udržení se totiž stihla dohrát. Do soutěže však nikdo nepostupuje, ze 14 mužstev tak zůstalo 12. Tento počet bude příští rok navrácen zpět na 14.

Liga juniorů i liga dorostu zůstávají beze změny.

Výkonný výbor Českého hokeje postupoval u všech dotčených mužských i mládežnických soutěží stejným způsobem. Právo účasti ve vyšší soutěži získaly kluby s nejlepším sportovním výsledkem před nuceným ukončením sezony (12. března), ale s tou podmínkou, že v soutěži byla úplně sehrána dlouhodobá část, která bezprostředně předcházela závěrečné části, a že příslušný klub nebyl vyřazen z play off.

Herní systémy jednotlivých soutěží budou zpracovány po 22. květnu, tedy po uzávěrce podání přihlášek do soutěží.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz