Hattrickem složil Rytíře a pokukoval po Jágrovi. Škoda, že nehrál, říká Marcinko

Foto: hcocelari.cz

Úřadující mistři zahájili novou sezonu soubojem s nováčkem z Kladna. Po opatrné první třetině se Slezané rozjeli a nakonec si dokráčeli k pohodovému vítězství 6:2. Hlavním hrdinou zápasu byl třinecký centr Tomáš Marcinko.

HokejkaTV

„Do sezóny jsme vstoupili skvěle. Před sebou máme těžkou sérii zápasů, vstup je proto velice důležitý. Z týmového hlediska jsem velmi rád, že se to povedlo,“ raduje se Tomáš Marcinko po prvním utkání sezony, v němž se blýskl třemi góly a jednou asistencí.

Dle předpokladů se pro Oceláře mělo jednat o jednoduchou práci, realita ale byla poněkud odlišná. Rytíři dlouho vzdorovali třinecké útočné mašině, hráči s drakem na prsou se nakonec třemi brankami v prostřední periodě přiblížili ke třem bodům.

„Mají zkušené hráče, na videu jsme si jejich hru rozebírali a věděli jsme, co budou chtít hrát. I tak jim ale vycházely některé souhry. Do dalších kol budou určitě hodně nepříjemným soupeřem, bylo to hodně náročné utkání,“ pokyvuje Marcinko.

Z osobního hlediska se jednalo o jeho nejpovedenější večer. Tři vstřelené branky, navrch jedna asistence. Slovenský forvard se dvakrát radoval po dorážkách z předbrankového prostoru, jednou pak po krásném přečíslení v oslabení.

„Řeknu to jednoduše. Puky pokaždé spadly přímo přede mně, jediné, co jsem musel udělat, bylo to trefit do brány. Tohle by měla být má devíza, práce v předbrankovém prostoru. Za góly jsem nesmírně rád. Zápas to ale nebyl jednoduchý, těchto bodů si velice vážíme,“ říká.

Oceláři se do konce prostřední dvacetiminutovky dostali do čtyřbrankového vedení, v úvodu závěrečné periody ale trochu povolili a umožnili Kladnu přiblížit se na rozdíl dvou branek.

„Na tohle si musíme dát veliký pozor. Ať už hrajeme s kýmkoliv, momentum v té chvíli bylo na jejich straně. Pak jsme ale zapnuli na vyšší obrátky a dali další branky, které uklidnily celou hru. Za vítězstvím jsme si ale šli po celý zápas a body máme zaslouženě,“ ví slovenský útočník.

Zlom tak nastal až ve dvaapadesáté minutě. Bratři Kovařčíkové nejprve vyšachovali kladenskou obranu, po pouhých čtrnácti vteřinách pak Petr Vrána krásnou kličkou pošesté uklidil puk za Cikánkova záda. Zlomilo se Kladno definitivně právě v tomto okamžiku?

„Stoprocentně. Stav 4:0 byl pro nás příjemný a mělo se nám hrát dobře. Udělali jsme ale nějaké chyby a zápas se zdramatizoval. Ty dvě branky během čtrnácti vteřin definitivně rozhodly o zápasu,“ přitakává Marcinko.

Rytíři trápili úřadujícího mistra především v první třetině, kdy hrozili v početních výhodách. Role šéfa kladenských přesilovek se ujal Martin Réway, který několika přesnými přihrávkami dokázal zcela odrovnat třineckou defenzívu.

„O tomhle jsme věděli, ne vždy se ale vám ty přihrávky povede ubránit. On ty ruce má hodně šikovné. Umí to přihrát i křížem přes hřiště. Pak jsme si na to dávali větší pozor a hráli v oslabeních aktivněji a precizněji,“ ohlíží se za průběhem utkání.

Majitel Rytířů Jaromír Jágr úvodní porážce svého týmu přihlížel pouze ze střídačky, nemrzela Oceláře jeho neúčast v utkání?

„Určitě to trochu mrzí, byl ale alespoň na střídačce. I tohle svědčí o jeho velikosti. Je sice zraněný, vzhledem k tomu, co všechno dokázal, i tak se s týmem vypraví na zápas a alespoň takhle dodává svému týmu sílu. Hrát proti takovému hráči je vždy skvělé, má můj obrovský respekt. Kladno ale není jen o něm, dnes ukázali, že budou velmi nepříjemným soupeřem i bez něj,“ uzavírá Tomáš Marcinko.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz