Hattrick za sedm minut? Už jsem dal i rychlejší, vybavil si Ryšavý

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

V přípravě nastoupil i za A-tým, věkově ale přerovský Martin Ryšavý stále ještě spadá mezi dorostence. Ve třetí nejstarší kategorii na úvod nové sezony zazářil. Přesně šest minut a 52 sekund mu stačilo na to, aby nastřílel hattrick. Zubři jeho zásluhou otočili duel s Warriors Brno, ve kterém třikrát prohrávali. V prodloužení jim patnáctiletý útočník ještě přisoudil doplňkový bod.

Nový fanshop

Třetí gól za ani ne sedm minut Ryšavému značně usnadnila přihrávka spoluhráče Halíka. Ten zřejmě pochopil, že se – filmovým slovníkem řečeno – „prodloužení a boj o bod navíc nebuduje pro srandu králíkům“.

„V podstatě už jsem pak jen zakončil mezi brankářovy betony,“ popisuje Martin Ryšavý, jak hattrick dovršil. Přistane mu za něj pokuta od pokladníka o úroveň výš?

Stihl jste někdy v kariéře rychlejší hattrick?
Byly to rychlé tři góly, nicméně mám tušení, že ve finále Škoda Cupu v roce 2016 jsem je stihl dát ještě rychleji. Myslím, že za šest a půl nebo necelých sedm minut. Po zápase jsem si na to vzpomněl a říkal si, jestli jsem se překonal, nebo ne. Pořád jsem nad tím uvažoval. Až když jsem přišel domů, tak jsem zjistil, že před dvěma roky to bylo asi o trochu rychlejší.

Jak to máte v kabině s pokutami, stihne vás?
Popravdě vím, že u dorostu se platí za tři menší tresty. To je jiný hattrick (úsměv). Každopádně já jsem v kabině juniorky, kde jsou pokuty za všechno. Hattricky, rozhovory, fotky na internetu, za všechno se platí. Jsem zvědavý, jestli mi tohle pokladník z juniorky naúčtuje. Klidně ale něco donesu. Hlavní pro mě je, že jsme vyhráli.

Góly jste si přitom schoval až na závěrečnou část zápasu, jak se rodily?
Při prvním gólu jsem přejel osu a zkoušel střílet na zadní tyčku nahoru. Vím, že gólman Šebo hodně kleká a je zasunutý. Ten pokus mi vyšel. U druhé branky mi pomohl jejich malý obránce, který špatně rozehrál. Zachytil jsem puk, udělal kličku protihráči a poslal to gólmanovi mezi nohy. V prodloužení jsem dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a v podstatě jsem jen zakončil mezi brankářovy betony.

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Jaké ambice má přerovský dorost v této sezoně? Loni vás od medaile dělilo jen pár minut…
Minulý rok jsme si také říkali, že hlavním cílem je nespadnout, že v soutěži jsou lepší týmy. Tady nejde ani tak o kvalitu mužstva, jako o bojovnost. O to, jak bude kdo bojovat. Oproti minulému roku máme možná o trochu horší tým, ale myslím si, že bojovností můžeme loňskou sezonu klidně i předčit.

Takže ani s tímto týmem není podobný úspěch nereálný.
Loni jsme play off podle mě prošli až moc lehce. Získali jsme rychle čtyři výhry, to neměl skoro žádný jiný tým. Nečekalo se to od nás a třeba se situace bude opakovat a zase postoupíme. Ale to není možné říct teď. Uvidíme, jak na tom budeme zdravotně a jak se bude vyvíjet sezona. Začala dobře, otázka je, jestli to tak bude i pokračovat. Soutěž je hodně nabitá a čekají nás velmi těžké zápasy. Jsem zvědavý, jak je zvládneme. Je totiž jen na nás, kam se dostaneme.

Váš kamarád a jeden z loňských tahounů Zubrů Stanislav Svozil odešel do Komety Brno. Jste stále v kontaktu?
Popravdě si ani nepíšeme, občas se jenom pobavíme na akcích s reprezentací. Myslím si ale, že oba sledujeme jak dorosteneckou, tak juniorskou soutěž. Takže asi víme, jak se komu daří nebo nedaří.

Nedávno jste za národní tým do 16 let odehrál turnaj v Salcburku, jaké jste si z něj odvezl pocity?
Zázemí bylo suprové, měli jsme vše, nač jsme si vzpomněli. Trenéři nám před zápasem umožňovali procházky nebo trénování střelby. Bodově se mi ale nedařilo, možná se ode mě čekalo víc gólů nebo asistencí. Osobně jsem chtěl ale hlavně ukázat bojovnost. Ne, že by mi na gólech nezáleželo. Ale nechtěl jsem být ten typ hráče, co si jde na zápas jen dát nějaké branky a pak machrovat. Navíc jsem chtěl ukázat svou defenzívní stránku. Myslím si, že v plnění obranných úkolů to nebylo tak hrozné. I když nějaké chyby jsem samozřejmě udělal, stejně jako jsem mohl lépe zahrát některá oslabení.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz