Hattrick McDavida? Občas to vypadá, že si hraje vlastní ligu, hlásí O'Reilly

Foto: thestar.com

11. května 2018, 14:22

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) O první hattrick letošního MS v Dánsku se postaral kanadský útočník Connor McDavid, jenž se třikrát prosadil už v první polovině utkání a výrazně přispěl k hladkému vítězství javorových listů 5:0 nad Norskem. "Ale celý tým hrál úžasně," ví jedna z největších hvězd šampionátu.

Nový fanshop

Kanaďané nic nepodcenili, základ jasné výhry položili hned v úvodní třetině. V té Seveřanům prakticky nic nedovolili, vyhráli 12:2 na střely, nastříleli tři branky a mnoho dalších příležitostí ještě neproměnili. "Vyjeli jsme na led a odvedli opět dobrou práci," pokyvuje kanadský kapitán, který Seveřany složil hattrickem.

"Connor je oproti ostatním hráčům mnohem rychlejší. A když dostane puk, přijde mi, že nabere ještě více rychlosti. Nedokážu si to vysvětlit."

Už po 83 sekundách mu norská obrana nechala před Haugenem až příliš prostoru, čehož využil střelou k zadní tyči. Za dalších čtrnáct minut byl při kličce podražen, ale přesto se v pádu blýskl parádní trefou na vyrážečku. A v čase 28:03 své gólové představení zakončil, když se natlačil až před Haugena a nadvakrát skóroval.

"Na ledě to občas vypadá, jako by si Connor hrál nějakou vlastní ligu. Je oproti ostatním hráčům mnohem rychlejší. A když dostane puk, přijde mi, že nabere ještě více rychlosti. Nedokážu si to vysvětlit," říká útočník elitní kanadské formace Ryan O'Reilly na adresu jednadvacetiletého borce, který hájí barvy Edmontonu.

"Cítím, že se v průběhu turnaje pořád zlepšujeme."

Oilers si jej loni pojistili až do roku 2026 a on jim důvěru dokonale splácí. Mladý kapitán se už podruhé stal nejproduktivnějším hráčem základní části NHL, v minulé sezoně zapsal 100 a v té letošní dokonce 108 bodů. A skvěle si vede i v Herningu, po čtyřech kláních má na kontě už 10 bodů za čtyři branky a šest asistencí.

V tabulce produktivity mu patří třetí příčka se ztrátou pouhých dvou bodů na finského šikulu Sebastiana Aha. Jeho Kanada už je druhá, po úvodní porážce s Američany se dotáhla právě na svého přemožitele. "Cítím, že se v průběhu turnaje pořád zlepšujeme," pokyvuje po hladkých vítězstvích nad Korejci, Dány a Nory.

Víme, o čem je MS. Musíme vyhrát každý zápas, všechny jsou důležité

"Víme, o čem je tento šampionát. Musíme vyhrát každý zápas, všechny jsou stejně důležité," má jasno Connor McDavid. "Teď už se můžeme koncentrovat na Finy," vyhlíží sobotní souboj, v němž Kanaďané chtějí zlepšit přesilové hry. "Vypadaly dobře, měli jsme při nich šance, ale nedotáhli jsme je do konce," uzavírá.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz