Hanzlové se těšili marně. Hrát proti bráchovi by bylo lepší, tvrdí Martin

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

Před časem spolu váleli v litvínovském dresu, pak se jejich cesty rozešly. Zatímco mladší Martin Hanzl zůstal, starší Robin vyrazil za angažmá do ruské KHL. V sobotu se zase potkali, ovšem v duelu Vervy se Spartakem Moskva nakonec nikoli. Robin Hanzl totiž dostal od kouče Znaroka volno. „Hrát proti bráchovi by bylo lepší, ale i tak to pro mě bylo zajímavé," přiznal Martin v rozhovoru pro stránky hcverva.cz.

HokejkaTV

Ani zkušenější Robin netají, že by se mu soupeření s bráchou líbilo. „Určitě jsem si chtěl proti Martinovi zahrát. Ale ráno přišla esemeska se sestavou a já v ní nebyl. První dvě lajny zkušenějších hráčů dostaly volno," připomíná. Sourozenci tedy musejí počkat, aby oprášili staré časy, kdy se jako protivníci potkávali ještě mezi mantinely tuzemských soutěží.

„Bylo to v době, kdy já hrál za Litvínov a Martin v Ústí nad Labem. Bratrskou bitvu už máme za sebou. Ale i tak jsem se těšil," doplní Robin. „Já také. Docela mě mrzelo, když jsem se dozvěděl, že brácha nebude hrát," reaguje Martin.

Hokejisté Vervy se museli vyrovnat s pozdějším příjezdem do Liberce, kde byl Spartak Moskva na kempu. „Kvůli dopravní zácpě to nebylo ideální, ale na první zápas přípravy dobrý výsledek," hodnotí Martin Hanzl. Svěřenci trenérů Šlégra, Kotrly a Skuhrovce sehráli vyrovnané střetnutí. Podlehli 1:2, padli až ve třetí třetině, kdy brankáře Honzíka překonal útočník Šaškov.

Fanoušci viděli hodně vyloučených, Verva nevyužila spoustu přesilovek. Do bitky se pustili Mikúš a Nikišin, které posléze rozhodčí vyloučili do konce utkání. „Nebyl to moc pohledný hokej. Šance měly oba týmy. Rozhodlo, že oni dali o jeden gól víc," zmiňuje pro web litvínovského klubu Martin Hanzl.

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

Robin sledoval z tribuny nejen bratra, ale i ostatní hráče Litvínova. Ačkoli na ledě chyběli zkušení Hübl, Lukeš nebo Trávníček, řadu jiných hokejistů si reprezentační útočník pamatuje ještě z dob, kdy oblékal černožlutý dres. „Martin hrál dobře, měl tam spoustu šancí, škoda že nedal góla. Litvínov hrál na tři pětky, kluci toho asi měli plné kecky. Na to, že to byl první zápas, odvedli dobrý výkon," říká s uznáním.

Martin byl za konfrontaci se Spartakem Moskva rád: „Čeští soupeři se navzájem znají. Teď jsme nastoupili proti hráčům, od nichž jsme nevěděli, co čekat. Srovnání KHL s extraligou je určitě zajímavé." Robin se s ruským týmem chystal v Česku už loni, ovšem náplň přípravy byla po nástupu kouče Znaroka úplně jiná. „Hodně se běhalo. Měli jsme tři tréninky denně a bylo to docela fyzicky náročné," uzavírá

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz