Hanzlíková českou hrdinkou! Juniorky si vyšláply na Finsko

Foto: Karel Švec, Český hokej

Vítězství ve středeční generálce, a teď další v ostrém vstupu do turnaje! České hokejistky do 18 let zatím mají v Jihlavě dobrou formu, na úvod podniku Euro Hockey Tour porazily Finsko 3:2 v prodloužení. Dva góly vstřelila obránkyně Adéla Hanzlíková.

HokejkaTV

„Vyhráli jsme dva zápasy po sobě, byť se Švédkami byl přípravný. Teď jsme porazili Finky, které tady měly osm hráček z loňského mistrovství světa, kde skončily bronzové. My jich máme sedm. Byl to vyrovnaný zápas se šťastným koncem,“ tuší hlavní kouč Pavel Zuziak, že úspěch může jeho hráčky zase posunout dál.

Ten středeční je totiž opravdu posunul. Český tým sehrál lepší duel, s Finskem bojoval po fyzické stránce vyrovnaně až do konce, byť samozřejmě přišly i slabší pasáže.

„Zápas se nám líbil víc než ten se Švédkami. Taky se nám sice tolik nepovedla druhá třetina, ale ve třetí už jsme zase začali hrát a měli jsme lepší pohyb, nebyli jsme zamknutí u nás v pásmu,“ srovnává Zuziak.

Tři góly padly hned v úvodní části. Skóre otevřela šťastnou trefou od modré čáry Adéla Hanzlíková, ještě v téže minutě ale vyrovnala Oona Havanaová. Češky však šly do kabin přece jen ve vedení zásluhou Hany Haasové.

Stav 2:1 pak držely skoro až do konce. Ke tříbodovému vítězství jim chybělo jen něco málo přes tři minuty, když Finky z přesilovky srovnaly. „Udělali jsme faul, šli jsme do čtyř, soupeř si vzal time-out a prostě nás přehrál. Holky tam padaly, jak se říká, po ústech, ale bohužel tam Finky ten gól doplácaly,“ mrzí českého lodivoda.

O to větší pak ale byla radost v prodloužení, které po třech minutách ukončila znovu Hanzlíková. S trochou nadsázky – zdá se, že tým našel nového střelce!

„My chceme po bekách, aby stříleli. Nemusí to být za každou cenu rána, stačí nahození, jako byl ten její první gól. Druhý, to byla krásná umístěná střela. Euforie v prodloužení je vždycky veliká,“ usmívá se Zuziak.

A co má pro něj taky velkou cenu? Jeho svěřenkyně předvedly proti Suomi parádní obětavý výkon. Do utkání šly s vědomím, že je bude bolet, a přesně tak tomu i bylo.

„Určitě. To jsme holkám řekli, že bylo vidět, že prostě hrají srdcem. Daly do toho sebeobětování, zblokovaly spoustu střel. Máme dvě nastřelená kolena a tak dále. Je velké plus, že tým takhle funguje,“ pochvaluje si český trenér.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – FINSKO 3:2 po prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Hanzlíková (Čajanová), 16. Haasová (Škorpíková, Machková), 64. Hanzlíková (Mazancová) – 9. Havanaová (Ahlskogová), 57. Tervonenová (Yrjänenová).
Rozhodčí: Novotná – Smetková, Zábršová.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 24:33 (12:7, 8:11, 3:12 – 1:3).
Diváci: 86.
Nejlepší hráčky: Hana Haasová – Aino Laitinenová.
Česko: J. Pejšová – D. Pejšová, Hanzlíková, Habartová, Vaněčková, Kučerová, Chladová, Mudráková – Mazancová, Kalová, Čajanová – Haasová, Škorpíková, Machková – Pavlasová, Gruntová, Bartáková – Hrubanová, Eignerová, Nowáková. Trenéři: Zuziak a Vozák.
Finsko: Laitinenová – Yrjölaová, Timonenová, Parkkonenová, Suorantaová, Koukkulaová, Ahlskogová, Saarenpääová, Bergová – Sundelinová, Yrjänenová, Tervonenová – Vanhanenová, Lehtová, Salonenová – Antti-Roiková, Havanaová, Keränenová – Huuskonenová, Kuoppalaová, Täksová. Trenérka: Kuismanová.

Rusko – Švédsko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 54. Boriskovová (Dryndinová, Lidská), 57. Petrovová (Kiričenková), 60. Boriskovová (Kiričenková).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 1 1 0 0 0 3:0 3
2. Česko 1 0 1 0 0 3:2 2
3. Finsko 1 0 0 1 0 2:3 1
4. Švédsko 1 0 0 0 1 0:3 0

Další program turnaje EHT v Jihlavě

Sobota 24. srpna:
14:30 Finsko – Rusko
18:00 Švédsko – Česko

Neděle 25. srpna:
13:30 Finsko – Švédsko
17:00 Česko – Rusko

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz