Hanuljak v Nitře odnesl velký počet legionářů, chytat bude v Německu

Foto: M. Slávik, hockeynitra.com

14. února 17:25

Adam Bagar

Brankář Miroslav Hanuljak opouští Nitru. Slovenský klub informoval o jeho přesunu z extraligy do druhé nejvyšší německé soutěže, kde bude působit v týmu Lausitzer Füchse.

O kapku lepší hokej

„Příčinou odchodu je fakt, že po návratu Krise Versteega budeme mít osm legionářů a do zápasu jich může zasáhnout jenom sedm,“ vysvětlují představitelé tamního hokeje překvapivý konec gólmana, jenž v klubu chytal druhým rokem.

Hanuljak odchytal za Nitru celkem 38 zápasů

Miroslav Hanuljak zamířil do Nitry během loňské sezony, v níž po působeních v Litvínově a Mostě zasáhl na Slovensku do 17 utkání. V té letošní odchytal 21 duelů s úspěšností zákroků 91,6 procenta a průměrem 2,16 inkasované branky na zápas.

Nyní už má jasno o nové štaci, od východních sousedů se stěhuje k západním. „Akceptovali jsme nabídku z druhé nejvyšší německé ligy, v níž bude oblékat dres týmu Lausitzer Fuchse,“ informuje Nitra s tím, že mu přeje úspěšné působení.

Réway se po konci v Kladně upsal v Popradu »

Pětatřicetiletý gólman už dřív v Německu působil, v sezoně 2017/18 zapsal 50 startů v dresu Freiburgu. Do té doby chytal jen doma na českých kluzištích, kde postupně hájil barvy Havířova, rodného Mostu, Kadaně, Chomutova, Plzně a Kladna.

Foto: Facebook Mostečtí Lvi

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz