Hanácké derby? Parádní choreo i sporný moment

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

V zahajovacím zápase předkola WSM Ligy mezi Prostějovem a Přerovem vyvolala emoce čtvrtá branka hostů.

Fanshop

Ve 43. minutě poslal Zubry do vedení 4:2 veterán Karel Plášek. Jednalo se o sporný moment. Ve WSM Lize nemají sudí možnost poradit se s kolegou u videa, hlavní arbitr proto situaci konzultoval s rozhodčím za brankou.

Ten světlo rozsvítil a trefa byla uznána. Hosté dotáhli zápas do vítězného konce a ujali se vedení v sérii 1:0. 

Prostějov na svých stránkách zveřejnil záznam inkriminovaného momentu z vrchní kamery. Jiné záběry nejsou. Jasno do celé záležitosti by vnesly až záběry z bočních kamer. 

Video ze stránek LHK Jestřábi Prostějov:

Ať byla branka uznána správně, nebo ne, Prostějov doplatil především na svoji nedisciplinovanost a během 132 sekund ztratil vedení 2:0 a prohrával 2:3. „Do poloviny zápasu jsme hráli dobře. Zvládali jsme i oslabení, ale nemůžeme jich hrát milion. Byli jsme vylučování za sekery, hákování a takovéto blbosti. Jsem na hráče opravdu rozzlobený a těžko to vydýchávám," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

„Přerovu jsme tento zápas odevzdali na stříbrném podnose, přitom jsme byli v první půlce jasně lepší. To, co jsme potom předvedli s holemi, je neomluvitelné. Kdyby nás bylo víc, tak některé hráče posadím na tribunu."

„Kdyby nás bylo víc, tak některé hráče posadím na tribunu."

Derby zhodnotil také trenér Zubrů Kamil Přecechtěl. „Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem."

Hanácké derby je jedním ze svátků prvoligového play off i této sezony. Hrálo se před vynikající kulisou a Fans of Prostějov se vytáhli dalším skvělým choreem. 

Tahle série bude ještě bavit! 

Další zápas se hraje v pátek večer opět na prostějovském ledě.

Fanoušci Prostějova v zápase s Přerovem.

Fanoušci Prostějova v zápase s Přerovem. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Fanoušci Prostějova v zápase s Přerovem.

Fanoušci Prostějova v zápase s Přerovem. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz