Hanáci zkusili nové mantinely. Kádr mají v podstatě hotový

Foto: Josef Prášek

26. července 8:05

Josef Prášek

Olomouc má pro další sezonu zcela nové a moderní mantinely. Hráči si je zkusili na prvním tréninku na ledě, který se konal v pondělí. K dispozici ale nebyli všichni hokejisté...

Na ledové ploše ještě nekroužil třeba Pavel Musil, staronová posila Olomouce.

„Tento týden chodí kluci na prohlídky a testy,“ vysvětlil hlavní trenér Jan Tomajko, že následující dny budou někteří hráči chybět.

„První týden bude spíše zahřívací. Vlétneme do toho více až od dalšího pondělí,“ dodal.

„Tento týden chodí kluci na prohlídky a testy. Vlétneme do toho více až od dalšího týdne."

Ten zároveň potvrdil, že jeho svěřence netrápí žádné trable. Menší zdravotní problém má pouze Lukáš Kucsera.

„Začne až další týden. Ale není to nic vážného. Všichni jsou jinak v pohodě, tak snad se nikdo nezraní,“ přeje si.

Měl na ledě Tomajko nové tváře třeba na zkoušku? „Kádr máme v podstatě hotový,“ vyvrátil s úsměvem.

„Kádr máme v podstatě hotový."

Olomouc sází několik let na to, že je kádr pospolu a po sezoně nedochází nikdy k velkým změnám. Na jaře skončili akorát Vilém Burian (Prostějov) a Vojtěch Tomeček (České Budějovice). Otazník visí nad Davidem Krejčím, ale u něj se výrazně mluví o návratu do Bostonu.

Mora dá šanci v přípravě svým juniorům. V pondělí byl na ledové ploše třeba 18letý forvard Jan Kučera. „Do tréninku si budeme brát nějaké juniory, uvidíme, jak to bude v sezoně. Hráči, kteří skončili v juniorce, tak půjdou hrát třeba do první ligy, aby měli více zápasů,“ řekl Tomajko.

Třeba jeho talentovaný syn Matěj zabojuje o místo v Třebíči, kde se již zapojil do přípravy. Do Dukly se zkusí prosadit Joshua James Mácha a Tobiáš Handl.

Hlavní trenér Olomouce ještě promluvil o nových mantinelech. „Je to něco pro bezpečnost hráčů a myslím si, že se to pořád musí posouvat. Jestli to zabrání zraněním, tak jedině dobře.“

Změnu si pochvalují i jeho svěřenci. „Je to hezké, hala vypadá moderněji a jsme za to rádi. Je to obrovský rozdíl,“ pronesl Jan Káňa.

Aktuální soupiska HC Olomouc

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš.

Obránci: Dalibor Řezníček, Tomáš Černý, David Škůrek, Jiří Ondrušek, Tomáš Dujsík, Alex Rašner, Adam Rutar, Jan Švrček, Lukáš Mareš, Šimon Groch.

Útočníci: Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Lukáš Anděl, Jan Bambula, Joshua James Mácha (zkouška v Jihlavě), Jan Kučera, Lukáš Nahodil, Silvester Kusko, Michal Kunc, Jakub Navrátil, Tobiáš Handl (zkouška v Jihlavě), Daniel Ministr, Petr Strapáč, Jakub Orsava, Matěj Tomajko (zkouška v Třebíči), Jan Káňa, Lukáš Klimek, Rostislav Olesz, Jan Knotek, Pavel Musil.

Foto: Josef Prášek

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz