Hampl škrtnul Kanadu, po 10 měsících je zpět v Chance lize

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Koronavirus překazil plány v rozjezdu kariéry spoustě hráčů, jedním z nich je i Jan Hampl. Obránce mládežnických reprezentací bude nakonec pokračovat v Benátkách nad Jizerou.

O Kapku lepší hokej

Vytáhlý bek loni prošel draftem CHL, kde si ho vybrali Saint John Sea Dogs. Obě strany pak zfinalizovaly dohodu během léta a Jan Hampl se těšil na svoje první zahraniční angažmá. Jenže do Kanady nemohl stejně jako jeho krajané odletět.

Saint John přitom patřil mezi kluby, které zahájily nový ročník QMJHL hned na začátku října. Během podzimu odehrál 15 zápasů, a na všechny dokonce mohli i diváci. Soutěž pak byla přerušena, rozběhnout by se měla před koncem ledna – znovu jako první z kanadských juniorek.

Ovšem to bude stoprocentně bez Hampla, který minimálně ve zbytku ročníku zůstane doma. Dnes už poprvé nastoupil za Benátky nad Jizerou v duelu Chance ligy proti Třebíči. Ostrý zápas hraje po více než deseti měsících!

? | Věkový průměr HC Benátky nad Jizerou? 19 let ? Jenže DANIEL KRÁL chytal proti lídrovi Chance ligy fantasticky, předvedl 52 zákroků a zařídil velké vítězství ?

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pondělí 11. ledna 2021

Defenzivní zadák oblékal benátecký dres i v předešlých dvou sezonách, kdy ve 35 zápasech zaznamenal tři body, jinak působil v liberecké juniorce. Minulý rok patřil do základní sestavy reprezentační osmnáctky.

Desátý tým soutěže pokračuje v obměně a dalším omlazování kádru; už teď je přitom v Chance lize jasně nejmladším. Na soupisce má dokonce tři šestnáctileté talenty – k Jakubu Hujerovi a Tomáši Cibulkovi se přidal záložní brankář Štěpán Vopravil.

V pondělí dopřály Benátky seniorský debut osmnáctiletému obránci Tomáši Kollertovi, druhý start v jejich dresu zapsal o rok starší polský zadák Szymon Bieniek.

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Matěj Žajdlík, Jakub Hrstka, Lukáš Pařík, Jaroslav Pavelka, Čeněk Krátký, Daniel Král, Štěpán Vopravil.

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Šedivý, Filip Kovář, David Aubrecht, Petr Had, Martin Böhm, Vratislav Kunst, Jan Štibingr, Szymon Bieniek, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Tomáš Cibulka, Jan Hampl.

Útočníci: Daniel Špaček, Adam Dlouhý, Michael Drábek, Petr Wiencek, Lukáš Pabiška, Kryštof Hrabík, Vojtěch Jiruš, Petr Šafařovský, Filip Jansa, Jakub Rychlovský, Vojtěch Strnad, Sebastián Čederle, Petr Gajda, Jan Křepelka, Adam Měchura, Adam Najman, Jan Šír, Benjamin Vomáčka, Jiří Průžek, Jakub Hujer, David Putz.

Do benáteckého kádru se vrací osmnáctiletý obránce JAN HAMPL. Ten měl letošní sezónu odehrát v zámoří, konkrétně v klubu...

Zveřejnil(a) HC Benátky nad Jizerou dne Středa 13. ledna 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz