Hamerlík, Buc či Sloboda. Slovanu roste v Bratislavě konkurent, plány má velké

Foto: capitals.sk

12. srpna 11:28

David Jahoda

Zatímco Slovan Bratislava prochází po konci v KHL restartem, o soutěž níž, tedy v první slovenské lize, se mu začíná klubat městský konkurent, který se netají velkými ambicemi.

HokejkaSHOPvanoce

Dosavadní klub HC Bratislava, který vznikl v roce 2015 jako odezva na chybějící bratislavské mužstvo ve slovenských soutěžích, prošel před pár dny proměnou své identity. Nové logo, nový název, nové dresy a především nové a větší ambice.

„V následující sezoně se bude psát nová historie klubu,“ nechal se na tiskové konferenci slyšet Dušan Pašek mladší, jenž je prezidentem klubu. „Od nové sezony budeme vystupovat pod názvem Bratislava Capitals,“ prozradil název, který na světe používá několik klubů z hlavních měst včetně slavného Washingtonu.

Dresy Bratislava Capitals pro přípravné zápasy.

Dresy Bratislava Capitals pro přípravné zápasy. | Foto: capitals.sk

Klub vstoupí do sezony s rozpočtem 500 tisíc euro (přibližně 12,9 milionů korun), což by dle deníku Sme mohl Capitals závidět i kdekdo z nejvyšší soutěže. Úměrné jsou tomu i cíle. „Tím hlavním je úspěšné působení v první lize, což znamená vyhrát ji a následně postoupit do nejvyšší slovenské soutěže,“ prozradil Pašek.

Plánům pochopitelně musí odpovídat i kádr. A ten nabízí hned několik zajímavých jmen. Jedničkou bude bývalý dlouholetý brankář Třince Peter Hamerlík, v obraně bude působit Karol Sloboda, v Česku známý z působení ve Vítkovicích, Karlových Varech a Slavii, a v útoku třeba Dávid Buc, bývalý útočník Olomouce, jenž si vloni za Slovan vyzkoušel i KHL.

„Hlavním cílem je úspěšné působení v první lize, což znamená vyhrát ji a následně postoupit do nejvyšší slovenské soutěže.“

Je a zbytek týmu pak povede uznávaný kouč Peter Oremus, který rovněž prošel českou extraligou a v posledních dvou letech stál na lavičce Trenčína. „Podařilo se nám složit kvalitní realizační tým. Jsme velmi šťastní, že Peter Oremus přijal naši nabídku. Jako asistent bude působit Michal Hudec, známý z působení v Banské Bystrici,“ řekl sportovní manažer Július Koval.

Ten ve stejné pozici působí i právě v Banské Bystrici, mistra nejvyšší slovenské soutěže z posledních tří ročníků. Dá se tudíž předpokládat mezi kluby určitá spolupráce. Že by se však Capitals měli stát rezervním týmem šampionů, to ne. „Například bychom mohli dát šanci mladších hráčům z Bystrice, aby si v Bratislavě vyzkoušeli seniorský hokej,“ pravil Koval.

Doma chtějí být na stadionu Ondreje Nepely

Své domácí zápasy hrál klub na stadionu Vladimíra Dzurilly, nyní by ale rád využíval stadion Ondreje Nepely, který už byl dvakrát dějištěm mistrovství světa. „Dohoda je zatím na základě objednávek, ale zároveň probíhají jednání s městem o nájemní smlouvě,“ vysvětlil Pašek.

Capitals časem možná zabojují o fanouškovskou základnu se Slovanem, i když se to na první pohled vzhledem k historii tradičního klubu zdá být naivní. „V první sezoně budeme hrát v jiné soutěži, pevně ale věříme, že v další už spolu. Slovan bereme a budeme brát jako naši konkurenci,“ uvedl sebevědomě Pašek.

Dočká se slovenská nejvyšší soutěž od sezony 2020/21 dvou bratislavských týmů? 

Kádr Bratislava Capitals pro sezonu 2019/20

Brankáři: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega.
Obránci: Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli.
Útočníci: Félix Petrinec, Tibor Varga, Róbert Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz