Hall překvapil, Pietrangelo nikoliv. Které hvězdy v NHL měnily kluby?

Foto: nhl.com

17. října 21:02

Ondřej Mach

Posunutý vrchol ročníku, draft i otevření trhu s volnými hráči. Hektické období plné zajímavých podpisů a přesunů je letos obecně o něco slabší, přesto nabídlo řadu významných transakcí. Které to byly?

Den s týmem Mountfield HK

Alex PIETRANGELO (O, 30 let, Vegas Golden Knights)

Statistiky 2019/20 (St. Louis Blues)
Z: 70
G: 16
A: 36
+/-: +11

Smlouva7 let/8,8 milionů dolarů AAV

Jméno, o kterém se v souvislosti s otevřením trhu s volnými hráči mluvilo nejvíce. Pietrangelo podle očekávání nakonec podepsal s Vegas, v následujících sedmi letech si ročně vydělá 8,8 milionů dolarů. Golden Knights se kvůli jeho příchodu zbavili Natea Schmidta a Paula Stastného, v třicetiletém zadákovi ale mají nového lídra defenzivních řad.  

Foto: nhl.com

Taylor HALL (Ú, 28 let, Buffalo Sabres)

Statistiky 2019/20 (New Jersey Devils/Arizona Coyotes)
Z: 65
G: 16
A: 36
+/-: -14

Smlouva: 1 rok/8 milionů dolarů AAV

Colorado? Edmonton? Calgary? Ne, hvězdný útočník svým novým angažmá překvapil, na rok se totiž upsal Buffalu. V organizaci obnoví spojení s koučem Ralphem Kruegerem, řádit by mohl po boku Jacka Eichela. Hall si příští sezonu přijde na osm milionů dolarů, za rok ale budoucnost bude muset řešit znovu.

Foto: nhl.com

Torey KRUG (O, 29 let, St. Louis Blues)

Statistiky 2019/20 (Boston Bruins)
Z: 61
G: 9
A: 40
+/-: -4

Smlouva: 7 let/6,5 milionů dolarů AAV

Přestože se na poslední chvíli objevila informace, že Krug od Bostonu obdržel nabídku nové smlouvy, tak se rozhodl přesunout do St. Louis. A údajně za stejné peníze, které nabízeli Bruins! Pokud vše půjde dobře, měl by ofenzivní bek strávit dalších sedm let v dresu Bluesmanů.

Foto: nhl.cz

Tyler TOFFOLI (Ú, 28 let, Montreal Canadiens)

Statistiky 2019/20 (Los Angeles Kings/Vancouver Canucks)
Z: 68
G: 24
A: 20
+/-: -1

Smlouva: 4 roky/4,25 milionů dolarů AAV

Kroky generálního manažera Montrealu Marca Bergevina se sice každému vždycky nemusí líbit, podpis Toffoliho ale patří do kategorie povedených. Kanadský útočník letos bodově pookřál ve Vancouveru a Canadiens se upsal dokonce za menší peníze, než bral poslední tři sezony.

Foto: nhl.com

Henrik LUNDQVIST (G, 38 let, Washington Capitals)

Statistiky 2019/20 (New York Rangers)
Z: 30
SV%: 90,5%
GAA: 3,16

Smlouva: 1 rok/1,5 milionů dolarů AAV

V New Yorku došlo na konci září k emotivnímu loučení. Dlouhých patnáct let trvalo spojení Lundqvista a tamních Rangers, švédský brankář ale ani po vyplacení ze smlouvy s hokejem nesekne. Stále touží bojovat o Stanley Cup, na příští rok se tak upsal Washingtonu. Mohl by si Ilja Samsonov přát lepšího učitele?

Foto: nhl.com

T.J. BRODIE (O, 30 let, Toronto Maple Leafs)

Statistiky 2019/20 (Calgary Flames)
Z: 64
G: 4
A: 15
+/-: +7

Smlouva: 4 roky/5 milionů dolarů AAV

Maple Leafs se údajně zajímali o Alexe Pietrangela, s posílením obrany ale stejně mohou být spokojeni. Pravou stranu zaplní Brodie, třicetiletý rodák z Chathamu je všestranným zadákem, který kromě defenzivní činnosti umí podpořit i útok. Do hry Toronta kromě toho přinese tolik potřebnou tvrdost.

Foto: nhl.com

Tyson BARRIE (O, 29 let, Edmonton Oilers)

Statistiky 2019/20 (Toronto Maple Leafs)
Z: 70
G: 5
A: 34
+/-: -7

Smlouva: 1 rok/3,75 milionů dolarů AAV

Po obránci se na trhu poohlíželi i Oliers, generální manažer Ken Holland potřeboval náhradu za dlouhodobě zraněného Oscara Klefboma. Našel ji v Barriem, jemuž se torontská anabáze moc nepovedla. Roční kontrakt na 3,75 milionu dolarů je pro Edmonton velmi výhodný.

Foto: nhl.com

Braden HOLTBY (G, 31 let, Vancouver Canucks)

Statistiky 2019/20 (Washington Capitals)
Z:
48
SV%: 89,7%
GAA: 3,11

Smlouva: 2 roky/4,3 milionů dolarů AAV

Už delší dobu se vědělo, že Holtby zamíří na trh s volnými hráči. Vítěz Vezina Trophy z roku 2016 bude v následujících dvou letech krýt záda mladému týmu Canucks. V uplynulém ročníku se mu příliš nedařilo, vrátí se ve Vancouveru do bývalé formy?

Foto: nhl.com

Jevgenij DADONOV (Ú, 31 let, Ottawa Senators)

Statistiky 2019/20 (Florida Panthers)
Z:
69
G: 25
A: 22
+/-: -7

Smlouva: 3 roky/5 milionů dolarů AAV

Senators pokračují v náročné přestavbě, tohle mimosezonní období pro ně ale může být velkým příslibem. Kanadská organizace velmi zajímavě draftovala, do brankoviště přivedla z Pittsburghu Matta Murrayho a v neposlední řadě získala Dadonova. Ruský útočník bude v týmu plném mladých talentů plnit i roli mentora.

Foto: nhl.com

Jacob MARKSTRÖM (G, 30 let, Calgary Flames)

Statistiky 2019/20 (Vancouver Canucks)
Z:
43
SV%: 91,8%
GAA: 2,75

Smlouva: 6 let/6 milionů dolarů AAV

Smráká se snad nad Davidem Rittichem? Český gólman se v Calgary pořád nestal stabilní jedničkou a nyní proti sobě má těžkého konkurenta. Markström především v minulém ročníku potvrdil své kvality a od Flames dostal šestiletou smlouvu na celkovou sumu 36 miliónů dolarů.

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz