Hádka trenérů! Strapáč? Bezkouláctví, zuřil Petr. Motáka namíchly vulgarity

Foto: Twitter Hanácké sport

Po zápase mezi Olomoucí a Vítkovicemi se na tiskovce strhla pořádná hádka mezi trenéry Zdeňkem Motákem a Jakubem Petrem. Svárem ostré výměny názorů byl atak olomouckého útočníka Petra Strapáče na obránce Ridery Tomáše Černého.

Pojď hrát hokej

Jakub Petr (trenér Vítkovic): Věc, která tam byla… není to k rozhodčím, mají to těžké, jsou jen čtyři. Je to bezkouláctví v podání hráče Olomouce, a není to jen dneska. Bylo to i v minulých zápasech, klidně doložím klipy. Tohle je bezkouláctví a tohle do hokeje nepatří. Ať se na mě nikdo nezlobí. Dneska si našeho hráče – doufám – vyzvedneme v nemocnici. Ale jak říkám, rozhodčí za to nemůžou. V Americe se tomu, co udělal, říká evropská měkkota, když to řeknu slušně. Udělal to vloni Výtiskovi, udělal to ve více zápasech. My se známe, je tady mezi těmi týmy fluktuace. Jsme soupeři šedesát minut, pak se potkáváme, ale tohle je bezkouláctví. To ať se na mě nikdo nezlobí. Jsem rád za dva body.

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): Já bych předně řekl, že existuje nějaké elementární chování, existuje nějaká trenérská kolegialita, nebo aspoň elementární slušné chování. Jestliže, vážený pane kolego, nezvládáte svoji práci a budete mě nazývat dámskými přirozeními… já na to nejsem zvyklý.

JP: Co to sem taháš?

ZM: Já jsem mírný člověk…

JP: Co to tady taháš? Já mám magisterské vzdělání, procestoval jsem celý svět. Co to tady taháš takové věci na tiskovku?

ZM: Tím se chvástáte, nebo si stěžujete, že máte magisterské vzdělání?

JP: My si vykáme? Zdeno, my si vykáme?

ZM: Ode dneška ano, chlapče.

JP: Na co si hraješ? Na profesora? Nejsi profesor, jestli si to o sobě myslíš.

ZM: Ne, já si to nemyslím.

JP: Tak co tady taháš věci ze střídačky…

ZM: Hele, já jsem tě nechal domluvit. Nebo, já jsem Vás nechal domluvit. Takže buďte tak laskav, pane, a nechejte domluvit i vy mě. Abyste mi nadával do dámských přirození… já jsem mírný člověk, já na to nejsem zvyklý. Svým hráčům, svým kamarádům, klidně tak říkejte. Ale já na to opravdu nejsem zvyklý. Nechci to a nedovolím to. Možná, že na to existuje nějaká diagnóza. Co myslíte? Zkuste. Nějaký erudovaný odborník by vám možná něco předepsal.

JP: (na novináře) Máte na mě ještě nějaké otázky?

Novinář: Jo…

JP: Jo? Tak já počkám…

ZM: Takže k hokeji… padesát pět minut jsme zvládali zápas velice dobře, bohužel potom přišla dvouminutovka, kterou jsme nezvládli. Od toho se odvíjel další vývoj zápasu. Jsme rádi, že po těch peripetiích, co máme, jsme udělali aspoň bod. Vážíme si ho, ale měli jsme udělat body tři.

Otázka na Jakuba Petra: Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale vy si myslíte, že hráči Olomouce hráli neférově od začátku utkání?

JP: Ne, já se bavím o situaci před druhou brankou Olomouce. Není to náhoda, že se to stalo.

Otázka na JP: Co říkáte na obrat?
Souhlasím s kolegou – od dneška si vykáme – energie se do mužstva dostane. Olomouc hrála velmi chytře, mám respekt ke hře, kterou hráli. Ale dáte branku a ti zkušenější hráči se v tu danou chvíli trochu odchýlí od systému. To samé bylo, když to bylo 3:2, Olomouc dala na 3:3 a bylo ta naopak. Olomouc doma umí vytvořit tlak, v tu chvíli jsme brali bod i my.

Otázka na JP: Už se ví alespoň zhruba, co je s Tomášem Černým?
JP: Ještě ne, vypadá to na otřes mozku, další informace budeme teprve mít. Ale znova… já neobviňuju rozhodčí, v žádném případě. Sami věděli, že je to průser. Ale když to nevidí, tak to nemůžou písknout. Ať to není zase stavěno tak, že Petr nebo Trnka si stěžují. Patří to do hry, ale říkám, tohle není náhoda.

Otázka na Zdeňka Motáka: Chcete k tomu něco říct?
ZM: Faul to byl, viděl jsem to teď zpomaleně. Bohužel jsem ten faul nezaregistroval ve hře, podle mě to nezaregistroval nikdo. Jestli někdo ten faul zaregistroval ve hře, tak je velikánský hokejový odborník a vidí všechno před sebou i za sebou. Já ho ve hře neviděl, pak jsem se radoval z gólu. Já musím uznat, že to faul byl. Ten vítkovický klučina šel do toho souboje rukama, Strap byl silnější, strčil mu to do ksichtu.

Novinář: Aby došlo ke konfrontaci s tím, co řekl sám Strapáč… V rozhovoru řekl, že se soustředil na puk, který hrál bruslí a v první moment si myslel, že to faul nebyl…

JP: Viz minulý zápas minulý rok, Honza Výtisk.

ZM: Bylo to předminulý rok…

JP: Tak předminulý rok…

ZM: Víte, tam ty ruce šly nahoru, on reagoval tak, že je dal taky nahoru. Já jsem to viděl teďka ze záznamu, já vám k tomu neřeknu víc, protože to nevím. Ty reflexy jsou různé. Strčil mu ale hokejku do ksichtu, tedy do tváře, když jsem říkal, že jsem mírný člověk, tak abych se vyjadřoval slušně. Já jsem totiž neprocestoval celý svět a nejsem magistr.

JP: (už se zvedá ze židle) Mějte se hezky, uvidíme se. Nebo ještě na mě máte otázku?

Otázka na JP: Nechci vyvolávat kontroverze, ale chcete nějak reagovat na to dění mezi střídačkami? Přesáhlo to nějakou mez?

JP: Byla to výměna názorů…

ZM: Já do toho skočím, nebyla to výměna názorů…

JP: Jsou prostě věci, které se na střídačkách dějí. Kolega, pan Moták, to tady vytáhl… Samozřejmě, je to věc, která se děje, dobrý, patří to k tomu. Potkáváme se v Ostravě, tak možná postupem času budu reagovat jinak. Ale to na tiskovku prostě nepatří. Záměr je jasný, na místě kolegy bych na některé hráče udělal to samé… Známe typologii hráčů, víme, jak který hráč reaguje. Záměr byl jasný od prvního střídání, ale to je součást hry, neříkám, že je to špatně. Jak jsem říkal, je tu fluktuace hráčů v blízkém prostředí, známe se navzájem, byli jsme ve společných klubech a tak dále a tak dále. Tam to přesáhlo mez, bylo to ale z nějakého vývoje. To, že já jsem zareagoval, jak jsem zareagoval, už jsem zareagoval po gólu. Nebylo to ale na to, že Olomouc vedla 2:0 a byla lepší… Tyhle věci mě ale prostě serou. My tam sedíme, v Břeclavi, mluví se o nějaké kultuře…

Zdeněk Moták se ironicky rozesměje

JP: O čem tady neustále meleme? Šidlík odvolá faul s Libercem, my dostaneme další střídání gól, půlka mančaftu se na něj dívá, proč ten faul odvolal, že jsme hned nato dostali gól na 3:3. Ale prostě se to děje. Je nějaká kultura a je nějaká kultura.

ZM: Počkejte… Abychom srovnali kulturu, která je na ledě, a která je mezi střídačkami. To je kultura? To si představujete, že je kultura? 

JP: Hele, zaprvé, odjakživa se říká, že si trenéři tykají, a jestli si tady hrajete, pane Moták, na nějakého vědátora…

ZM: Já si nehraju na nic.

JP: To si můžu hrát i já a nemám to.

Tiskový mluvčí HC Olomouc: Trenéři, prosím, abyste se vyjadřovali k zápasu...

JP: Já jen říkám, tahat sem věci ze střídaček... (kroutí hlavou)

ZM: Budu. Klidně budu.

JP: Mám sem tahat dialogy mezi hráčema, mezi trenérama a rozhodčíma? Minulé kolo byla anketa, že se máme vyjádřit k nástupu Vladimíra Růžičky zpátky do funkce. Kolik trenérů se vyjádřilo? Znám jeho chování, obdivuju ho, je jeden z mých velkých vzorů, ale víme, jak se chováme na střídačkách. Tohle na tiskovku prostě nepatří.

ZM: Počkejte, příteli…

JP: A že jsem tě poslal, slušně řečeno, někam, mně to vůbec nevadí a nebudu se ti omlouvat.

ZM: To nemusíte. Vůbec se mi nemusíte omlouvat.

JP: Tohle patří ke sportu.

ZM: Nepatří to ke sportu.

JP: Vy, novináři, pokud půjdete hrát fotbal, třikrát patnáct minut, pošlete se do prdele, tak za dvě hodiny si dáte pivo a zasmějete se tomu.

ZM: Ne, to tak není.

JP: A že to taháte, pane Moták, na tiskovku…

ZM: Abyste mě, příteli, poslal do pi**, to prostě ne. Dáma promine (pohlédne na fotografku)

JP: Co to sem taháš? Já myslím, že už stačilo...

Tiskový mluvčí HC Olomouc: Trenéři, já končím tiskovou konferenci a můžete si to vyříkat po ní.

JP: A já jedu domů. Děkuju, mějte se hezky.

ZM: My se bavit nebudeme.

JP: Tak to jsem neměl, tyvole, ani na fakultě v Austrálii, když jsem studoval… (odchází)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz