Hadamczik začne doma. Osmnáctka se koncem června usadí v Kravařích

Foto: Karel Švec, cslh.cz

11. června 2018, 18:32

Martin Voltr

Zbývá už jenom pár týdnů, a mladíci ročníku 2001 se poprvé ukážou pod světly světových reflektorů na kanadském Hlinka Gretzky Cupu. Nastávající česká reprezentace do 18 let zahájí přípravu úvodním kempem v Kravařích, tedy domově jejího nového kouče Aloise Hadamczika.

Nový fanshop

Šestnácti- či sedmnáctiletí čeští talenti se poprvé ukážou novému realizačnímu týmu. Osmnáctku má letos coby manažer po organizační stránce na starost znovu Petr Studnička, hlavnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi budou asistovat reprezentační debutanti Radek Bělohlav a Marek Židlický.

Ti uvidí v akci širší spektrum 36 hokejistů – do Kravař si pozvali tři brankáře, 12 obránců a 21 útočníků. Pětice nominací dorazila mistrům staršího dorostu z Českých Budějovic, po čtyřech na Spartu a do Liberce. Podobně jako předtím v sedmnáctce nechybí v kádru ani o rok mladší brankář Nick Malík a stejně tak útočník Pavel Novák, naproti nim stojí tři účastníci letošního MS U18 Jaromír Pytlík, Michal Teplý a Martin Hugo Haš.

Hráči se budou v Buly Aréně společně chystat od neděle 24. do soboty 30. června, na programu mají i nebývale mnoho modelových utkání, která je čekají počínaje úterkem každý den. Mladíci pojedou naplno, jen středeční odpoledne se pro ně ponese ve znamení regenerace a odpočinkových her.

Příliš času na to, aby zaujali trenéry před úvodní velkou akcí, mít nebudou. Poslední možnost bude stejně jako loni představovat dvojzápas ve Švýcarsku, osmnáctka se v Romanshornu představí 24. a 25. července. 31. července pak už odstartuje kemp před odletem na Hlinka Gretzky Cup, který se letos poprvé koná v Kanadě – Edmontonu a Red Deeru – od 6. do 11. srpna.

Nominace na kemp v Kravařích

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík (Liberec), Nick Malík (Vítkovice),

Obránci:
Radek Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), Jakub Prchal (Sparta Praha), Jan Klodner, Daniel Poizl (oba Žďár nad Sázavou), David Tureček (Karlovy Vary), David Homola (Třinec), Jakub Žůrek (Liberec), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Jiří Suhrada (Zlín), Šimon Kubíček (České Budějovice).

Útočníci:
Ondřej Pšenička, David Vitouch (oba Sparta Praha), Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Martin Lang, Radek Mužík, Filip Přikryl (všichni Plzeň), Jakub Rychlovský, Michal Teplý (oba Liberec), Marcel Barinka, Erik Čermák (oba Salcburk), Filip Koffer (Pardubice), Adam Najman (Jihlava), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Matěj Morong (KJT Haukat, Finsko), Martin Beránek, Jakub Čížek, Pavel Novák, Matěj Toman (všichni České Budějovice).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav, Marek Židlický
Trenér brankářů: David Kovářík
Videotrenér: Jan Procházka
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Hospodář: Zdeněk Šmíd

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz