Hádal se s trenérem, nedostal byt? Šumakov v CSKA Moskva stávkuje

Foto: R-Sport.ru

30. července 2018, 18:21

Václav Jáchim

Poklidné léto v ruské KHL pořádně rozvířil Sergej Šumakov. Ruský reprezentační útočník odmítl nastoupit do společné přípravy CSKA Moskva a po klubu žádá výměnu jinam. Proč? Příčinou mohou být spory s trenérem Nikitinem a třeba i skutečnost, že nadaný útočník nedostal slíbený byt.

HokejkaTV

Informace vyplavala na veřejnost v sobotu. Šumakov k 28. červenci napsal vedení moskevského klubu dopis, v němž uvádí, že nezahájí tréninky týmu na novou sezonu. "Obrátil se na nás i agent hráče s tím, že Śumakov chce cosi změnit ve své kariéře. Klub řeší jeho výměnu jinam, hráč se připravuje individuálně," uvádí v prohlášení tisková služba CSKA Moskva.

Šumakov situaci nekomentuje. Stejně tak jeho agent. Ruská média uvádějí několik možných příčin, proč se hokejista s potenciálem pro národní tým tak náhle rozhodl z klubu odejít. Podle deníku Sovětskij Sport budou zřejmě hlavním důvodem spory s trenérem Igorem Nikitinem.

Šumakov měl loni výbornou základní část KHL, ve 47 zápasech nasbíral 17 branek a 20 nahrávek, což činí téměř bod na zápas. Když se blížila nominace na olympiádu, trenér Nikitin, jenž byl u sborné asistentem Olega Znaroka, v médiích uvedl, že Šumakova pro reprezentaci nedoporučuje.

Z původní formace Kaprizov, Šumakov, Šalunov se do Koreje podíval jen prvně jmenovaný, přitom CSKA Moskva dodalo do týmu pozdějších olympijských vítězů třeba také Grigorenka, Andronova či Tělegina. Šumakov měl po hrách herní útlum, v 11 duelech play off zaznamenal jen dva góly a stejný počet asistencí. V sestavě ještě začal finále proti Kazani, ale pak z ní vypadl.

Tehdy se možná Šumakov rozhodl k odchodu. V CSKA Moskva strávil jedinou sezonu, do klubu přišel loni s parťáky Maximem Šalunovem a Konstantinem Okulovem z Novosibirsku. Šumakov bral ročně údajně 120 miliónů rublů, dvakrát víc než Kaprizov. O 20 miliónů méně si prý vydělali obránci olympijských vítězů Nestěrov s Marčenkem.

Tenhle nesoulad mohl v kabině slavného klubu vyvolat určité napětí. Šumakova spíš ale naštvalo, že nedostal byt, který mu podle smlouvy náležel. Jak uvedl Sovětskij Sport, klub se tak měl rozhodnout poté, co byl Šumakov během jarního play off viděn v hotelu dávno po večerce.

Pětadvacetiletý rodák z Čeljabinsku se nyní každopádně dostal do svízelné pozice. Jeho luxusní kontrakt v KHL těžko převezme jiná organizace. V úvahu připadal Petrohrad, ruská média spekulovala, že oba giganti KHL v červnu jednali o výměně Šumakova za Segeje Kalinina. Oba týmy to následně popřely.

Šumakov by se teoreticky mohl vydat do NHL, ale o zájmu ze zámoří není vidu ani slechu. Navíc by se hráč musel dohodnout na ukončení kontraktu s CSKA. Pokud by měl setrvat v Kontinentální lize, bude nejspíš nucen slevit a hrát za mnohem menší peníze. Původní smlouva s CSKA Moskva přitom platí až do roku 2020...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz