Guman v Ostravě nezůstane. Má nový tým v první lize

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

Útočník Tomáš Guman dohrál uplynulou sezonu v extralize, když pomáhal Vítkovicím v play off. Jenže 24letý hráč, který minulý ročník hrál hlavně za Porubu, bude působit v další sezoně v Litoměřicích.

Stadion o tom informoval na svém webu.

Gumanovi se v Porubě dařilo, produktivnější v týmu byli jen dva hráči. Rodák z Roudnice se navíc ukázal i povedenými nájezdy.

I proto mu daly Vítkovice šanci o patro výš. V prvním zápase dokonce nasázel dvě branky Olomouci...

Proti tomuto soupeři naskočil poté i v předkole play off, ve čtvrtfinále hrál dva duely i proti Třinci. Ale v extralize zatím nezůstane, míří k poslednímu vítězi základní části Chance ligy.

„Z rodinných důvodů jsem chtěl být blízko domova a jsem rád, že mi Litoměřice vyšly ve všem vstříc a našli jsme společnou řeč," vysvětluje pro klubový web Guman. 

Bývalý útočník Kladna, Znojma či Motoru jde navíc do známého prostředí.

„Z rodinných důvodů jsem chtěl být blízko domova a jsem rád, že mi Litoměřice vyšly ve všem vstříc."

„Hledali jsme produktivního praváka, který dokáže nahradit odcházející hráče. Tomáš pochází z regionu, za Stadion už hrál v mládeži a zná zdejší prostředí," komentuje ředitel klubu Jan Fišera.

Guman by tak mohl nahradit Fina Rika Sihvonena, který zamířil nakonec jinam. Jako novou posilu ho oznámil Vsetín.

„S Rikem jsme byli v kontaktu, dokonce jsme byli vlastně již na všem dohodnuti, bohužel ale nakonec smlouvu nepodepsal s tím, že změnil názor a odchází jinam. Respektujeme jeho rozhodnutí a děkujeme za odvedené služby," doplnil Fišera.

„S Rikem jsme byli v kontaktu, dokonce jsme byli vlastně již na všem dohodnuti, bohužel ale nakonec smlouvu nepodepsal s tím, že změnil názor a odchází jinam."

Guman rozhodně bude patřit k lídrům týmu. Však už nakoukl také do nejvyšší české soutěže a v Chance lize má 180 zápasů včetně play off (41+49).

„Je to hráč, který na sobě chce pořád pracovat a nebojí se tvrdé dřiny. Věříme, že do našeho týmu bez problémů zapadne. Dokázali jsme najít společnou řeč a jsme rádi, že ho můžeme představit jako novou posilu," dodává k němu ředitel klubu.

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz