Gulaši napadl Smoleňáka, Erat sekl Zámorského. Ujčík řešil stížnost Hradce

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se po prvním čtvrtfinále mezi Mountfieldem a Kometou na základě podnětů hradeckého klubu zabýval zákroky Michala Gulašiho na Radka Smoleňáka a Martina Erata na Petra Zámorského.

Aplikace Tipsport extraligy

K zákroku Michala Gulašiho na Radka Smoleňáka došlo v závěru první třetiny, brněnský bek za něj inkasoval menší trest za napadení. „Svůj zákrok nevedl ve vysoké nájezdové rychlosti, v době střetu držel ruce u těla a před zákrokem se ani neodrazil,“ líčí Viktor Ujčík.

„Při střetu zasáhl ramenem protihráčův hrudník a souběžně helmou i jeho helmu, nicméně tento doprovodný kontakt byl nahodilý a nelze jej kvalifikovat jako úmyslný zásah do oblasti hlavy nebo krku,“ dodává Ujčík, který se rozhodl Gulašiho netrestat a řízení zastavil.

Zákrok Michala Gulašiho na Radka Smoleňáka


Stejný verdikt vynesl po zhlédnutí zákroku Martina Erata na Petra Zámorského, jenž v závěru duelu dostal sekeru. Podle Mountfieldu s cílem jej zranit. „Nebyla ale takového charakteru ani intenzity, aby z ní bylo možné vyvodit, že byla vedena s tímto cílem,“ říká Ujčík.

Zákrok Martina Erata na Petra Zámorského


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz