Gulaš před pikantní bitvou v Plzni: Formu si chci přenést do nároďáku

Foto: Vladimír Koča

9. prosince 2019, 18:19

Adam Bagar

Lídr extraligové produktivity Milan Gulaš se vrací do národního týmu. Před Karjalou se ještě úplně necítil, ale na Channel One Cupu už nastoupí. S koučem Milošem Říhou se dohodli na tom, že naskočí do bitvy s Finy, kterou Češi sehrají v Plzni, za kterou 33letý kanonýr válí.

Esport hokejová liga

„Zápas s Finy před domácími fanoušky, co víc si přát? Určitě dorazí krásná kulisa a utkání si hodně užiju, i když mám z něj obrovský respekt, jako z každého zápasu za národní tým. Chci podat co nejlepší výkon a pomoct k vítězství,“ těší se nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy, který má na kontě už neskutečných 44 bodů.

Jak vznikla dohoda s trenérem Říhou, že odehrajete jen duel v Plzni?
Domlouvali jsme se dost dopředu a nevěděli, jak to dopadne. Zápasů je hodně a vždycky může přijít zranění. V době, kdy jsme se domlouvali, jsme ještě hráli Ligu mistrů, takže se nevědělo, jestli v tomhle termínu nebudeme pokračovat. Jsem rád, že si můžu teď zahrát zápas. Jak se to bude vyvíjet v sezoně dál, teprve uvidíme. V mém věku je třeba, aby mi vydrželo zdraví. Teď to nějak klape, nechci víc předpovídat.

Miloš Říha naznačil, že s vámi počítá na Švédské hry. Je to tak?
To je těžké říct, je to až za dva a půl měsíce. Bavili jsme se o tom a uvidíme, jak se bude všechno vyvíjet. Když se člověk podívá na program, nebude žádná přestávka. Může přijít zranění, únava, všechno se může podepsat na další nominaci.

Ve vašem případě asi nemá cenu koukat k mistrovství světa, že?
Přesně tak, jsem už vycvičený, opravdu jsem toho zažil dost a nechci se koukat dopředu, to nemá v mém případě smysl. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Utíká to dost rychle, zatím se daří. Ale může přijít rychlý útlum, překážka, a může se to zabrzdit.

Přijde vám, že od vašeho posledního reprezentačního startu uběhlo už víc než půl roku?
Přijde mi to jako předevčírem. Nevím, čím to je, ale čím jsem starší, sezona utíká čím dál rychleji. Možná je to i tím, že je sezona trošku úspěšnější. Vždycky je hokejista rád, když se daří. Zatím to klape. Určitě budu chtít přenést pohodu do národního mužstva.

V čem ta pohoda spočívá?
V Plzni se cítím fakt komfortně. Tým šlape, jak má, táhneme za jeden provaz, daří se nám otáčet i zápasy, které se pro nás vyvíjejí nepříznivě. Takže to se potom všechno odráží i na individuálních výkonech. Cítím se dobře.

Na kontě máte už 23 gólů a 21 asistencí, co na ta čísla říkáte?
Snažím se je nesledovat. I když z vaší strany asi cítím trošku tlak, že se o tom pořád píše. Rekordy a tak… Snažím se to eliminovat. Kdybych si to připouštěl, rychle by vše skončilo. Odráží se to i od výkonů týmu, pohybujeme se ve vodách, kde chceme být. Herní pohoda je ideální. Potom to klape i individualitám. Přál bych si, abychom v tom pokračovali.

Před Karjalou jste prý tvrdil, že nemáte formu. Jak jste na tom teď?
To bylo s trenérem trošku s nadsázkou, on to pustil ven. Forma se odvíjela i od zdravotního stavu, takhle jsem to myslel. Trošku jsme se v tomhle nepochopili. Budu se snažit, abych tu herní pohodu přenesl do reprezentace. Aby byli všichni spokojení, i já.

Dá se i v reprezentaci udržet průměr dvou bodů na zápas?
(směje se) Uvidíme ve čtvrtek. Extraliga je ligová soutěž, národní mužstvo je na jiné úrovni. Je potřeba mít i hodně zkušeností, protože se to musí hrát trochu zkušenostmi. Sám jsem zvědavý. Přeju si, abych přenesl herní pohodu a formu z extraligy do nároďáku, ale jsem realista.

Bude to pro vás doma hodně speciální?
Jasně, když jsem viděl, že se bude hrát v Plzni, tajně jsem si přál, že bych si tu rád zahrál. I proto jsem rád, že jsme se s trenéry domluvili, že tady můžu nastoupit. Chci si zápas užít a vyhrát ho.

Nemrzí vás, že si v reprezentaci nezahrajete i s Tomášem Mertlem?
To se musíte zeptat trenéra, on dělal nominaci. Jsou tady zkušení hráči. Myslím si, že se udělá velice kvalitní sestava. Určitě budeme chtít navázat na předešlý turnaj, který jsem i sledoval a byl velice dobře odehraný.

Jaké bylo vybalit si věci doma ve své kabině?
Ani jsem je nevybaloval. Přijeli jsme večer z Třince a maséři mi vzali bágl. Bylo příjemné přijet na národní mužstvo a už jsem měl vybalené všechny věci. Když se hraje doma, je to pro každého hráče vždycky speciální.

Musel jste shánět hodně lístků?
Moc ne. Pár jsem jich měl, tak deset patnáct. Ale žádný extrém to nebyl.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz