Gulaš a Kovář? Jsme rádi, že je máme, hlásí Kracík. Čerešňák se těší na derby

Foto: hcskoda.cz

26. ledna 2019, 9:40

Jan Picka

Plzeňští indiáni dokázali bodovat již podeváté v řadě, vyhráli posledních pět duelů, z toho čtyřikrát za tři body. Podruhé během pracovního týdne se představili v domácí Home Monitoring Aréně proti severočeskému týmu, po Pirátech z Chomutova si prohru z Plzně odvezl i Litvínov. A byla to slušná nálož – 7:1. K takovému výsledku přispěli i obránce Peter Čerešňák (na snímku) a útočník Jaroslav Kracík.

HokejkaSHOPvanoce

Hattrick si v utkání připsal kapitán Milan Gulaš, na vítězství nad Vervou se však třemi body podílel i slovenský bek Peter Čerešňák, jenž si ke dvěma přesilovkovým trefám připsal i jednu asistenci. K úspěchu pomohly hlavně dobře sehrané početní výhody, ve kterých indiáni pálili přesně hned třikrát. „Chceme, aby naše přesilovky byly úspěšné, aby nám pomohly ke gólům, ale stále je co zlepšovat. Dnes jsem z nich dal góly já, vyšlo to tak na mě,“ těší Čerešňáka.

Na jeho slova navazuje i Jaroslav Kracík, který pevnému členovi plzeňské defenzivy na obě trefy přihrával. První gól vyslal Čerešňák od modré čáry, byla to ukázková bomba pod víko, při druhé trefě pálil přesně o tyč. „Snažíme se hrát přesilovky jednoduše, dát to nahoru a střílet, dorážet a být úspěšní. Ale kdybychom věděli, jak dát pokaždé gól, tak to děláme pořád stejně,“ říká upřímně Kracík.

Čerešňák: Podobný večer jsem snad nezažil

Jeho útok, ve kterém Kracík nastupuje s Vojtěchem Němcem a Ondřejem Kratěnou, šlape v posledních zápasech jako perfektně namazaný stroj, všichni tři borci pravidelně bodují a přispívají k úspěšné cestě Škody. Útočné síly Západočechů se tak rozloží do více útoků, i když nejvíce stále září ten první díky dvojici Kovář – Gulaš. „Určitě jsme strašně rádi, že je máme. Když se nám zranil Venca Nedorost, ztratili jsme prvního centra, tak nám Honza Kováře strašně moc pomohl. Dáváme i díky němu více gólů, také do kabiny nám vnesl klid,“ oceňuje Jaroslav Kracík.

Plzeňané si celkem upevnili pozici v nejlepší šestce, šestá Kometa momentálně na západočeského soka ztrácí šest bodů, indiáni mají navíc dva zápasy k dobru. „Na tabulku koukáme, také na naše sousedy v tabulce, jaká jsou místa pro play off. To je cíl pro každý tým, aby se dostal do šestky, snad se nám podaří dostat se co nejvýše, abychom měli výhodu pro vyřazovací boje,“ uvědomuje si důležitost každého bodu Čerešňák.

Další budou moci modrobílí přidat v neděli během třetího západočeského derby sezony. „Ve Varech chceme rozhodně vyhrát, první zápas u nich jsme nehráli špatně, ale nedávali jsme góly, proto to nevyšlo. Teď bych bral klidně špatný zápas, ale s zakončit ho výhrou,“ přeje si Jaroslav Kracík.

Peter Čerešňák navíc nechce připustit žádné podcenění týmu z nižších pater tabulky. „Každé soupeř je nepříjemný, také s týmy, které jsou pod námi, se občas natrápíme.“ Plzeňští fanoušci se do Karlových Varů chystají ve velikém počtu, celý zájezd na prestižní střetnutí s velkým předstihem vyprodali, čehož si všiml i Čerešňák: „Viděl jsem na Facebooku, že fanoušci se do Varů chystají ve velkém počtu, tak snad nám pomohou k nejlepšímu výkonu.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz