Gula do Litoměřic? Je to možnost, připouštějí klub i hráč

Foto: sheffieldtelegraph.co.uk

Jiří Gula po konci v Trenčíně čeká na nové angažmá. Momentálně se připravuje s prvoligovými Litoměřicemi, za které dokonce odehrál úterní utkání proti Chomutovu.

NHL 20

„Jsem strašně rád, že mi dovolili využívat tréninkové dávky v Liťáku. Zatím nemám nikde podepsáno,“ řekl Gula v rozhovoru pro iDnes.cz.

Jméno třicetiletého obránce je spjaté zejména s Litvínovem, za který bez přestávky nastupoval v letech 2010 až 2018. Byl tedy i u historického titulu Vervy. Celkově nastoupil v Tipsport extralize k bezmála čtyřem stovkám zápasů.

Loni v létě však mateřský Litvínov opustil.

A vydal se do zahraničí: první půlku sezony strávil ve Velké Británii (Sheffield, 15 utkání, 0+2) a druhou na Slovensku (Trenčín, 31 zápasů, 3+3).

„Pokud Jirka Gula nic nesežene, je pro nás jednou z variant.“

V Dukle pokračovat nebude, shání tak jiné zahraniční angažmá. Ale ne za každou cenu. Je proto možné, že zůstane v Česku a posílí třeba právě Litoměřice.

„Možná bych zájem měl. Záleží na podmínkách,“ tvrdí Gula.

Co na to Litoměřice? „Jirka nás poprosil, jestli by u nás jako loni nemohl trénovat. Umožnili jsme mu to," uvedl pro iDnes.cz asistent trenéra Daniel Tvrzník. „Nejméně na tři měsíce máme zraněného Jirku Jebavého, takže pokud Jirka Gula nic nesežene, je pro nás jednou z variant.“

Aktuální soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Adam Beran, Tomáš Král.

Obránci: Jiří Jebavý, František Klejna, Miroslav Kukla, Patrik Marcel, Aleš Pavlas, Radek Procházka, Jan Strejček, Jan Mlčák, Tomáš Dajčar.

Útočníci: Dominik Arnošt, Ondřej Damašek, Jan Grim, Peter Jánský, Martin Kadlec, Kristian Kangas, Markus Korkiakoski, Dominik Sklenář, Přemysl Svoboda, Otakar Šik, Martin Štohanzl, Daniel Voženílek, Vojtěch Kropáček, David Vitouch, Kamil Hajšman.

Foto: hokej-litvinov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz