Gudase nahradí Kundrátek. Hudler odmítl, místo Hertla naskočí Birner

Foto: hcslovan.sk, lszphotography.com

Tři omluvenky muselo přijmout vedení české reprezentace pro Světový pohár. Místo Davida Krejčího byl v sobotu zařazen do týmu Roman Červenka, několik hodin poté vyšlo najevo, že ze zdravotních příčin nenastoupí ani Radko Gudas a Tomáš Hertl. Tím pádem se otevřel prostor pro další náhradníky, trenér Jandač ve spolupráci s kolegy rozhodl, že mužstvo dodatečně doplní obránce Tomáš Kundrátek (na snímku). Mezi útočníky bylo jasno s lehkým zpožděním, po souhlasu klubu je v elitním výběru Michal Birner.

Nový fanshop

V souvislosti s defenzivou se mluvilo o dalších kandidátech, v případě české defenzivy se nabízeli Michal Rozsíval, Vojtěch Mozík a další beci. Nakonec je vyvoleným Tomáš Kundrátek. Zadák Slovanu Bratislava byl údajně hodně blízko původní nominaci, z evropských beků se tehdy dočkal jen Michal Kempný, který mezitím přešel z Omsku do Chicaga.

Do ofenzivy ještě přibude jedno jméno. Generální manažer Martin Ručinský zatím nebyl konkrétní. "Nebude to hráč NHL," řekl jen. Posléze se ukázalo, že tým doplní Michal Birner. Vedení reprezentace získalo souhlas Traktoru Čeljabinsk, kde zkušený útočník působí. Ručinský nicméně připomněl, že osloven byl nejprve Jiří Hudler. "Už v pátek a v sobotu jsem se mu snažil dovolat, ale nebral telefon, nereagoval na zprávy. Zastihl jsem pak agenta Petra Svobodu, který mi řekl, že Jirka jet nechce. Snaží se připravit na novou sezonu, což respektuji" doplnil Ručinský.

Birner je dalším z českých hokejistů, kteří hrají v evropských klubech. Zatímco Kundrátek v minulosti sbíral starty NHL ve Washingtonu, Birner válel jen na farmách St. Louis a Anaheimu. Nicméně poslední sezonu měl povedenou, s Libercem získal titul a na mistrovství světa v Rusku patřil k nejlepším českým útočníkům. Z hlediska dodatečné nominace pro World Cup se spíš očekával Jiří Hudler, po jeho odřeknutí se Josef Jandač rozhodl pro Birnera, jenž nedávno přešel z Liberce do Traktoru Čeljabinsk.

Kdyby byl fit jeho klubový parťák Michal Řepík, zřejmě by se v zorném poli reprezentace objevil také. Ale momentálně je po operaci ramena a tím pádem mimo hru. Birner měl uplynulé dny hodně hektické. Sobotní utkání Traktoru na ledě Chanty-Mansijsku nehrál, den předtím totiž dorazil do vlasti, aby si vyřídil víza. Následně odletěl do Ruska, kde si po informaci o nominaci vyzvedne výstroj a bleskově zase vyrazí zpátky. Kundrátek hraje dnes odpoledne utkání KHL za Slovan proti Spartaku Moskva, poté se vydá za národním týmem.

Čeští reprezentanti mají sraz dnes v Praze, během dne postoupí zdravotní prohlídky a veškerou administrativu, jež souvisí se startem na Světovém poháru. Příprava národního mužstva odstartuje v pondělí 5. září, kdy se na ledě O2 arény uskuteční první trénink. Sledovat ho můžete ŽIVĚ od 10:30 na Hokejka TV.

Nominace české reprezentace na Světový pohár

Brankáři:
Petr Mrázek (Detroit, NHL), Michal Neuvirth (Philadelphia, NHL), Ondřej Pavelec (Winnipeg, NHL). 

Obránci.
Roman Polák (San Jose, NHL), Andrej Šustr (Tampa Bay, NHL), Michal Kempný (Chicago, NHL), Jakub Nakládal (Calgary, NHL), Michal Jordán (Carolina, NHL), Zbyněk Michálek (Arizona, NHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, KHL).

Útočníci:
Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Tomáš Plekanec (Montreal, NHL), David Pastrňák (oba Boston, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay, NHL), Michael Frolík (Calgary, NHL), Martin Hanzal (Arizona, NHL), Vladimír Sobotka (Avangard Omsk, KHL), Milan Michálek (Torontp, NHL), Radek Faksa, Aleš Hemský (oba Dallas, NHL), Dmitrij Jaškin (St. Louis, NHL), Roman Červenka (Fribourg, Švýcarsko), Michal Birner (Čeljabinsk KHL).

Realizační tým:

Generální manažer: Martin Ručinský.
Asistent generálního manažera: Milan Hnilička.
Hlavní trenér: Josef Jandač.
Asistenti: Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Vedoucí skautingu: Jiří Fischer.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Video trenér: Denis Havel.
Lékaři: MUDr. Tomáš Vyskočil, MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Hospodáři: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund. 

Složení skupin na Světovém poháru 2016

Skupina A: Kanada, USA, Česko, výběr Evropy.
Skupina B: Rusko, Finsko, Švédsko, výběr Severní Ameriky do 23 let. 

Program Světového poháru 2016

Sobota 17. září:
21:30 Výběr Evropy - USA

Neděle 18. září:
02:00 Kanada - Česko
21:00 Rusko - Švédsko

Pondělí 19. září:
02:00 Finsko - Výběr Severní Ameriky do 23 let
21:00 Česko - Výběr Evropy 

Úterý 20. září:
02:00 Výběr Severní Ameriky do 23 let - Rusko
21:00 Finsko - Švédsko

Středa 21. září:
02:00 Kanada - USA
21:00 Výběr Severní Ameriky do 23 let - Švédsko 

Čtvrtek 22. září:
02:00 Kanada - Výběr Evropy
21:00 Finsko - Rusko

Pátek 23. září:
02:00 Česko - USA 

V sobotu 24. září a neděli 25. září proběhnou dvě semifinále. Finále se hraje na dva vítězné zápasy - ve středu 28. září od 02:00, v pátek 30. září od 02:00, případně v neděli 2. října od 01:00. Všechny začátky jsou uvedeny ve středoevropském letním čase.

Program přípravných utkání

Čtvrtek 8. září:
Rusko - Česko (Petrohrad), Finsko - Švédsko (Helsinky), výběr Evropy - výběr Severní Ameriky do 23 let (Quebec).

Pátek 9. září:
USA - Kanada (Columbus).

Sobota 10. září:
Česko - Rusko (Praha, 16:30, O2 arena), Švédsko - Finsko (Göteborg), Kanada - USA (Ottawa).

Neděle 11. září:
Výběr Evropy - Výběr Severní Ameriky do 23 let (Montreal)

Úterý 13. září:
USA - Finsko (Washington)

Středa 14. září:
Výběr Severní Ameriky do 23 let - Česko (Pittsburgh), Kanada - Rusko (Pittsburgh), Švédsko - Výběr Evropy (Washington).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz