Góly TELH: Prvotřídní volej Špirka, chirurg Gulaši nebo věšák Vincoura

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

29. října 2016, 8:18

Ladislav Vácha

Šestnácté kolo Tipsport extraligy znovu nenudilo a fanouškům naservírovalo pestré hokejové menu. Pětici nejpovedenejších gólů tentokrát tvoří hlavně dokonalé rány z voleje, proti nimž brankáři neměli v podstatě žádnou šanci zasáhnout. Podívejte se na naprosto přesnou šlehu brněnského beka Michala Gulašiho, jehož střelecký pokus se odrazil do sítě o tyčku, ideální pumelici z voleje v podání Rastislava Špirka, nechytatelnou bombu z první v podání Petra Sýkory, ohromující souhru Vítkovic s gólovou tečkou Michaela Vandase a špičkovou dělovou ránu Tomáše Vincoura přesně "pod prkno".

Nový fanshop

Vandas rozhodl po krásné akci (VIT – ZLN 2:1p)

Zlín ve Vítkovicích po druhé třetině vedl, ale Ostravané dokázali vyrovnat a v prodloužení po parádní souhře získali bonusový bod. Yan Stastny přihrál do levého kruhu Marku Hrbasovi, který už mohl střílet, ale ještě vylepšil palebnou pozici na Michaela Vandase. Právě křídlo elitního útoku domácích už to mělo poměrně snadné a z první přehodilo rychlou střelou beton padajícho gólmana Kašíka. Pohledná souhra! 

Gulaši se trefil přesně k tyčce (MBL – KOM 2:4)

V Mladé Boleslavi se hrálo dlouho bez branek, ale Kometě skvěle vyšel závěr prostřední části a po dvou slepených gólech se ujala nadějného dvoubrankového vedení. Martin Erat čistě vyhrál buly v levém kruhu útočného pásma a kotouč mířil přímo na hůl Michala Gulašiho. Brněnský obránce vůbec na nic nečekal a golfákem vystřelil. Jeho rána měla dokonalé parametry a neomylně zapadla přesně k levé tyčce gólmana Lukáše, kterou ještě lízla. To byl excelentní projektil! 

Vincour zavěsil pod břevno (MBL – KOM 2:4)

Středočeši nakonec dvoubrankové manko dokázali smazat, jenže celek z moravské metropole si vzal ve třetí periodě vedení zpět a došel si pro všechny tři body. A jeho vítězná branka spadala do kategorie výstavních! Jozef Kováčik postrčil puk Leoši Čermákovi, jehož pas neomylně našel hůl Tomáše Vincoura. Hokejista se zkušenostmi ze zámoři si vybruslil do levého kruhu a vybroušenou zápěstní ranou nekompromisně přišpendlil kotouč pod horní tyčku soupeřovy brány. 

Špirko skóroval ranou z voleje (TRI – LIT 2:3p)

V repríze finále z minulé sezony přivítal Třinec úřadujícího mistra z Litvínova. Oceláři sice od 5. minuty prohrávali, ale při přesilovce se jim ještě v první periodě povedlo vyrovnat. Zbyněk Irgl po vhazování v útočném pásmu přihrál Josefu Hrabalovi, jenž ideálně nabil kus černé gumy na hůl Rastislava Špirka. Centr čtvrtého útoku u modré čáry z voleje práskl do kotouče a ten skončil přesně u pravé tyčky bezmocného gólmana Januse. To byl gól, který extraligové fanoušky určitě pobavil!  

Sýkora vypustil smrtící dělovku (PCE – OLO 2:1)

Pardubice doma hostily Olomouc a fanoušci dlouho čekali na otevření gólového účtu zápasu, k němuž došlo až na konci první půlky duelu. Dynamo zrovna hrálo přesilovku, když David Tomášek mazaně přihrál do strany Tomáši Rolinkovi, jenž vykouzlil milimetrově přesný pas na hůl Petra Sýkory. Vyhlášený kanonýr, o němž se říká, že má v hokejce zabudovaný dynamit, z pokleku okamžitě vypálil a hrací předmět dopravil za záda brankáře Konráda. Pěkná trefa!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz