Góly TELH: Pabiškova teč vkleče, zaváhání Hrubce nebo růžek Cingela

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

12. prosince 2016, 9:20

Ladislav Vácha

Ani 29. kolo Tipsport extraligy nezklamalo a opět pobavilo hokejové fanoušky vydatnou porcí špičkových gólů. Podívejte se na vynikající dělovky Lukáše Cingela a Jérômea Leduca, vybroušenou teč olomouckého útočníka Jakuba Hermana, hezkou trefu Lukáše Pabišky z těžké pozice vkleče a chybu třineckého gólmana Hrubce, jemuž prošlo za záda nenápadné nahození Robina Hanzla.

HokejkaTV

Leduc se parádně trefil k tyčce (OLO – PCE 2:4)

Pardubice si v Olomouci otevřely střelnici a ve 14. minutě překvapivě vedly už 4:0, když vstřelily nádhernou branku. Tyler Redenbach tvrdě vypálil od modré čáry, a i když trefil před bránou jen clonícího spoluhráče Nicholase Johnsona, kotouč se odrazil mezi kruhy přímo na hůl Jérômea Leduca. Kanadský útočník to provedl naprosto výtečně, když si ideálně srovnal puk na hůl a z mírného úhlu na levé straně napasoval svou střelu přesně k protější tyčce.

Herman vykouzlil teč ze vzduchu (OLO – PCE 2:4)

Hanáci se ani za hodně nepříznivého stavu nevzdali a dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl, přičemž hlavně jejich druhý přesný zásah stál za to! Martin Vyrůbalík přiťukl na modré čáře zadovkou puk vedle sebe na Jana Jaroměřského, jenž si nahrávku pohotově zpracoval a po mohutném nápřahu vypálil. Letící kotouč v prostoru mezi kruhy ještě tečoval Jakub Herman a šikovně přizvedl kus černé gumy přesně pod víko soupeřovy brány. Vzorná teč!   

Pabiška mazaně skóroval i vkleče (KOM – MBL 4:1)

Mladé Boleslavi se na horkém ledě Komety vůbec nedařilo a nabrala velké manko, ale na začátku třetí periody si alespoň trochu spravila chuť čestným gólem. Tomáš Urban se ujal puku mezi kruhy a modrou čarou. Vzápětí chytře naznačil nápřahem ránu golfákem, ale místo ní nečekaně nahrál do předbrankového prostoru. Tam už číhal Lukáš Pabiška, který už byl sice na ledě, ale i v krkolomné pozici vkleče výborně usměrnil hrací předmět nad beton gólmana Vejmelky. Velká střelecká šikovnost, jež si zaslouží potlesk!

Cingel nekompromisně vymetl šibenici (LIB – SPA 1:3)

Sparta sice v repríze finále minulé sezony prohrávala v Liberci, ale ještě v úvodní dvacetiminutovce dokázala vyrovnat a v závěru prostřední části dokonala velký obrat. Dominik Uher podržel v útočném území puk na holi, vybruslil s ním až do rohu pásma a přihrál k mantinelu Lukáši Cingelovi. Centr druhého útoku hostů vůbec nad ničím nepřemýšlel a zkusil štěstí i z těžké palebné pozice. A udělal moc dobře, protože jeho smrtící projektil vyhnal všechny pavouky z protější šibenice. Tvrdá a navíc chirurgicky přesná rána! 

Hanzl nachytal Hrubce v nedbalkách (LIT – TRI 3:4p)

Litvínov se v domácím prostředí s chutí zakousl do aktuálního lídra z Třince a ve 25. minutě se radoval už ze třetího gólu. A jakého! Od Tomáše Pavelky přebral puk Martin Hanzl, projel s ním po levém křídle až na okraj kruhu útočného pásma a zpětným pasem našel svého bratra Robina Hanzla. Opora Vervy od hrazení nahodila puk směrem na bránu, ale brankář Hrubec překvapivě zaváhal a hrací předmět mu k údivu všech na stadionu propadl výstrojí až do sítě za zády. Velká chyba maskované opory Ocelářů!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz