Góly TELH: Bednářovo sólo, matení Růžičky či překvapení Knotka

Foto: Lenka Rybaříková, hc-slavia.cz

11. dubna 2015, 8:05

Ladislav Vácha

Pozornost hokejové veřejnosti se v současné době už upíná k finálové bitvě o trůn Tipsport extraligy, ale pohledné góly nabízí i vyrovnaná baráž. Uznalé pokývání hlavou i náročného fanouška si zasloužily nechytatelná rána olomouckého beka Tomáše Houdka, střelecká past chomutovského útočníka Vladimíra Růžičky, parádní vyšachování soupeřovy obrany s gólovou tečkou Tomáše Vlasáka, odvážný průnik slávistického kapitána Jaroslava Bednáře a dokonalé obkroužení brány v podání Jana Knotka.

HokejkaTV

Houdkova rána ohýbala stromy (OLO – CEB 3:0)

Olomouc v domácím prostředí urvala všechny tři důležité body proti Motoru a na konečný výsledek 3:0 upravila při dvojnásobné početní výhodě, když spolu na trestné lavici seděli David Kuchejda a Dominik Boháč. Ve 43. minutě Radim Kucharczyk nabil z rohu pásma podél clonícího Josefa Straky na modrou čáru Marku Lašovi, který ještě posunul puk vedle sebe. Tam už čekal připravený Tomáš Houdek, jenž z mohutného nápřahu práskl do puku, který doplachtil přesně do vzdálenější šibenice. Parádní rána!

Růžička oklamal brankáře Furcha (SLA – CHM 1:2)

Slavia hostila v Edenu Chomutov a v prostřední části dokázala vyrovnat na 1:1, ale po závěrečné siréně její hráči smutně klopili oči k ledu. Pirátům se v 58. minutě po faulu Jiřího Doležala nabídla přesilovka, kterou po enormním tlaku nakonec přetavili v rozhodující gól. Martin Rýgl našel od modré čáry Vladimíra Růžičku, jenž zakončil jako zkušený mazák. Z rohu pásma si vybruslil až do voleného prostoru levého kruhu, odkud dokonale zmátl gólmana Dominika Furcha. Mohutně se rozpřáhl, ale místo tvrdé střely zvolil technické zakončení zápěstím. A udělal moc dobře! Kus černé gumy totiž poslal přesně k protější tyči.  

Vlasák využil nádherný pas (CEB – SLA 2:4)

Pražané na horké půdě Českých Budějovic udeřili už za 21 sekund hry a na začátku prostřední části po skvostné kombinaci při hře v přesilovce 5 na 3 se dostali do dvoubrankového trháku. Od Jaroslava Bednáře putoval puk na hůl Juraje Valacha, který ukázal velkou hokejovou chytrost. Na okraji levého kruhu naznačil prudký projektil, ale vzápětí překvapivě nahrál před brankoviště osamocenému Tomáši Vlasákovi. Ostřílený matador si přehodil kus černé gumy na bekhend a pohodlně ho doklepl do zcela odkryté brány. Luxusní gól! 

Bednář vysekl odvážné sólo (CEB – SLA 2:4)

Motoru se sice povedlo své manko smazat, jenže v závěrečném dějství vrátil sešívaným vedení János Vas a definitivní klid na hole Beránkova souboru vnesl v 53. minutě Jaroslav Bednář. Obávaný kanonýr získal kotouč ještě v obranném pásmu, kde se nadýchl k odvážné individuální akci. Volným středním pásmem dosprintoval až k útočné modré čáře, kde šikovnou kličkou obešel Dana Růžičku a z pravého kruhu krásně přehodil pravý Bláhův beton.

Knotek nachytal nejistého Hanuljaka (CHM – OLO 3:4)

Hanáci si na dalekém severu Čech otevřeli během druhé třetiny střelnici a ve 32. minutě měli po nenápadné situaci k dobru už tři branky. Na levém křídle přebral od Robina Staňka černou pryž Marek Laš a odrazem o mantinel přihrál za soupeřovu bránu Janu Knotkovi. Kohoutí dvanáctka vůbec na nic nečekala, vyjela si kolem Libora Šuláka do lepší palebné pozice a z mírného úhlu na pravé straně napasovala puk mezi betony zaskočeného gólmana Hanuljaka.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz