Góly TELH: Angličák Hrni, šibenice Knotka nebo dělovka Kotvana

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

10. září 2016, 15:02

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga se po dlouhé letní přestávce konečně rozjela a hladové hokejové fanoušky hned v úvodním kole nasytila skvostnými góly. Nenechte si ujít brilantní střelu o tyčku v podání třineckého útočníka Erika Hrni, přesnou ránu bez přípravy chomutovského kapitána Michala Vondrky, ledový klid v zakončení Petra Holíka, svižný dalekonosný projektil Oldřicha Kotvana a vynikající pumelici Jana Knotka do šibenice.

HokejkaTV

Hrňova krásná střela zapadla k tyčce (TRI – PCE 4:1)

Třinec doma hostil Pardubice a od začátku 9. minuty prohrával, ale nakonec protrhl střelecké trápení a po skvělém obratu si došel pro první vítězství. Důležité byla vyrovnávací branka na 1:1, jež byla vskutku nádherná! Daniel Rákos předal puk Jiřímu Polanskému, který najel až za bránu a předložil nenápadnou nahrávku před brankoviště Eriku Hrňovi. Útočník Ocelářů sice dostal kotouč na brusli, ale znovu ukázal svou šikovnost, když si hrací předmět šikovně přikopl a výstavní ranou o protější tyčku nedal brankáři Růžičkovi žádnou šanci. To byl špičkový angličák!

Vondrka skóroval parádním volejem (CHM – KVA 3:2)

K úvodnímu kolu do Chomutova přicestovaly Karlovy Vary a domácí hokejisty pořádně potrápily. Pirátům hodně pomohl vstřelený gól v 59. minutě, který se v konečném zúčtování ukázal jako vítězný. Michal Poletín adresoval přesnou nahrávku Davidu Kämpfovi, jenž nabral rychlost na pravém křídle a při přečíslení 2 na 1 dokonale načasoval přes padajícího protihráče skákavou nahrávku na Michala Vondrku. Kapitán Severočechů nad ničím nepřemýšlel a z první poslal puk pod horní tyčku. Ukázkový volej!

Holík dokonale vymíchal Čiliaka (ZLN – KOM 3:5)

Jak parádně vykoupat soupeřova gólmana? Na to se zeptejte Petra Holíka! Člen elitního zlínského útoku napadal na začátku druhé třetiny brněnskou rozehrávku a překvapivě se zmocnil puku, když hosté vyrobili obrovskou hrubku. Šikovný forvard sám před brankovištěm nezazmatkoval, přehodil si kotouč na bekhend, čímž si položil brankáře Čiliaka, a i za přispění štěstí propasíroval kus černé gumy až do sítě. 

Kotvan vypustil nechytatelnou ránu (ZLN – KOM 3:5)

Kometa se po naprosto zbytečně obdržené brance dokázala vzpamatovat a zásluhou Vojtěcha Němce a Marcela Haščáka otočila na 3:2. Ševci ale nesložili zbraně a na začátku třetí periody slavili vyrovnání, když jim na využití přesilovky stačilo pouhých pět sekund. Hokejisté z moravské metropole chtěli po vhazování vyhodit kotouč pryč ze svého pásma, ale našli u modré čáry jen Oldřicha Kotvana, který si srovnal puk na hůl a tvrdým golfákem propálil vše, co mu stálo v cestě. Rána jako z děla!

Knotek nádherně vymetl šibenici (OLO – LIT 1:3)

Olomouc prohrávala na svém ledě 0:2 s Litvínovem, ale v čase 58:41 vykřesala jiskřičku naděje na bodový zisk. Není divu, že fanoušci Hanáků byli ve varu, protože důležitá branka navíc byla jako vystřižena z hokejové učebnice! Miroslav Holec přiťukl puk Janu Knotkovi, který si potáhl puk na holi do pravého kruhu a luxusní ranou zápěstím vyhnal všechny pavouky z bližšího horního rohu Janusovy brány. Tohle šlo jen těžko trefit lépe! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz